Погане інформування

NiceBoy 10 июня 2023, 14:57
Мої вітання.

Претензій до банку немає, але відсутність інформування по важливим питанням хоча б на email створює незручності. Не завжди є можливість читати пуші. В деяких випадках вони зовсім вимкнені (бісять).

Тож я пропоную щось дуже важливе дублювати на email чи в телеграм.

Ще дратує відсутність окремої картки для інтернету як це є у привату. Як зʼявиться одразу перейду до вас остаточно.
monobank
monobankua 10 июня 2023, 18:56
Вітаю
Уся інформація щодо операцій по карті, змін, новин, або тимчасових помилок в першу чергу надсилається пуш-повідомленням у застосунок та зберігається там (переглянути всі повідомлення можна на головному екрані, натиснувши на іконку з повідомленням, під кнопкою поповнити картку)
Важлива інформація та інформація щодо змін зазвичай додатково дублюється на електрону пошту клієнтові.
Крім основної чорної карки можна випустити додаткові, наприклад віртуальні, білу (дебетову), валютні та використовувати для оплат в інтернеті.
Ваш відгук ми обов'язково врахуємо, дякуємо!

10 июня 2023, 19:25
А мені зручно, щоб важливі новини голуб приносив на папірці навколо лапи.
Друже, ну припини, в застосунку всі новини висять списком. А важливі апдейти ще й вимагають натиснути кнопку після прочитування.
І я впевнений, ті натискання відстежують, щоб отримувати дані про CTR новин. Я б точно відстежував як UX. Якщо б люди постійно губили або ігнорували апдейти, вже б формат змінився.
10 июня 2023, 23:48
По перше у мене стоїть спеціальна система яка фільтрує усі DNS запити та блокує трекінг. Тож у мене мабуть вони не побачать (Adguard DNS в роутері) Якщо ви про всіх клієнтів то мабуть так. Але телеграм я вважаю перевіряють частіше бо зараз там 98% інформації для людей…
11 июня 2023, 0:22
До чого тут про блокування трекінгу?
Банківський застусунок не може не мати доступ до натискання кнопки всередині самого застосунку. Це навіть не трекінг, а примітивна внутрішня метріка, котрі воно й так про вас збирає, щоб забеспечіти обмін даними із банком. І ваш захист збір цієї метріки не закриє, бо її збирає не окремий сторонній сайт, а сам застосунок.

Важливо те, що вся інформація таки є в застосунку, а не в пушах, на втрату яких ви скаржитесь. Чи немає?

По-перше було. А що по-друге?
11 июня 2023, 0:43
По друге те, що телеграм є основним джерелом інформації для більшості українців. Тож вірогідність пропуску новин стрімко падає до нуля. А ще телеграм працює на багатьох пристроях. Тож якась новина буде прочитана в ньому швидше
11 июня 2023, 1:53
Щодо «багатьох пристроів», частка смартфонів в статистиці використання інтернету зростає десь на 5% за рік. А величезний відсоток не має компʼютеру як такого і користується лише смартфоном для доступу в інтернет.
А враховучи, що в країні війна, купа людей зірвалась з місця — для них смартфон не має альтернативи, а додатковий девайс зайвий або дорогий.

Плюс саме технічна та безпекова сторона під великим питанням.
1. Закон про банківську таємницю ніхто не відміняв. Не все можна відправити в сторонній застосунок, бо регулятор око на дупу натягне.
2. Частина сповіщень — персоналізована, частина загальна. Це вже треба два канали в телеграмі, або один, але суто персональний. Розіслати повідомлення на 5−7 мільйонів акаунтів в телеграм — таке собі завдання. Я впевнений, сервери ТГ мають певні обмеження і розсилка буде тривалою. А в разі збою, треба ще рахувати невдалі відправки та повторити спробу.
3. Питання, навіщо? Монобанк сфокусовано в застосунку — це повністю самодостаня система за вийнятком каналів 1-to-1 звʼязку із підртимкою (котрі писати власні немає сенсу). Я не можу уявити ситуації, коли людина заходить щодня в застосунок по своїх справах і не бачить новин, яки висять серед операцій.

Знаєте хто в такій ситуації буде втрачати повідомлення? Той хто протягом дня приймає або відправляє безліч переказів. А це вже схоже на нецільове використання картки для фізособ.
11 июня 2023, 3:12
1. Згоден але телеграм вважається найбезпечнішим менеджером (так є недоліки але у зрівнянні з усіма іншими бот в телеграмі (де є функція 2FA) буде досить зручним та безпечним варіантом) 2. Мають але не надто великі. Треба читати документацію к API Telegram. Техпідтримка саме через нього і працює. А там повідомлень буде значно більше. 3. У тому й справа! Не кожна людина заходить туди кожен день. Я наприклад заходжу туди раз або два рази на тиждень. А що там робити? Заплатив і все. А ще у мене операційна система без сервісов гугл (так треба було, бо офіційна android 7, а я захотів новіший). Це Graphene OS. І пуші десь приходять десь ні (GPS (Google Push Service) не працює). То ж щоб побачити треба дивитись саме у застосунку. Але повернемося до більшості випадків. От скажіть мені будь ласка. У вас на телефоні що не вимкнено все окрім повідомлень від меседжерів (дратує багато повідомлень від різноманітних сервісів). Якщо так то і у людей може бути так само. А якщо у людини є ФОП? Все одно незручно. Хотілося б десь усе це зберігати (у пошті або в телеграмі банк не зможе змінити чи видалити повідомлення). Як ви щось доведете якщо вони потруть ваш архів новин? Ось зараз доводиться робити скріншоти…
11 июня 2023, 9:27
Підтримка трохи інакше працює — вони відкривають p2p чат з кожним клієнтом, а із свого боку просто через бота підсажують туди оператора за потреби. Це не примушує розсилати мільйони приватних повідомлень.

Ну і знову таки, ваша ситуація скоріше виключення. Ніхто не додає нові функції заради одиниць або незначної частки користувачів. Якщо effort зависокий, а impact незначний, це однозначно в беклог назавжди =)
11 июня 2023, 2:04
Доречі, якщо цікаво, як такі моменти пріоретизують та визначають важливість задач, перегляньте по діагоналі https://www.nngroup.com/articles/prioritization-matrices/
А якщо зацікавить, можна взагалі почитати про пріоритезацію при проектуванні цифрових рішень https://www.nngroup.com/articles/prioritization-methods/

За будь яким методом ТГ сповіщення майже не мають шансів на втілення.
11 июня 2023, 3:15
Цікавий коментар. Дякую за інформацію. Але я не кажу тільки телеграм. Треба зробити щось що може бути «власністю» отримувача (маю на увазі неможливість банку це виправити або видалити після надсилання) та більш зручний спосіб отримання. У прівату такий бот є. Усі повідомлення у нього надходять…
dimasfanzerg
dimasfanzerg
10 июня 2023, 23:04
Може і справді добавили би можливість в телеграм (галочкой) дублювати у додаткі?
10 июня 2023, 23:54
Ось і я про те саме. Напишіть в підтримку. Чим таких запитів більше тим більше вірогідність додавання
krv77
krv77
11 июня 2023, 12:06
Та не, бред. Есть финансовый телефон с приложением от банка (ов). И номер, который кроме банка (ов) нигде не светится.
И есть другой телефон где всякое — мессенжеры, игрушки, ютубчик. И номер которого знают многие.
Нафига передавать инфу через каналы сторонних производителей, какие они ни были бы защищённые.

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank