крах неизбежен?

nika1950 nika1950
13 декабря 2014, 16:39
1
не засчитана
на день і при цьому працює зі збоями.
Порочне коло
Причини, з яких банк потрапив у складну ситуацію, на поверхні. Вкладники масово забирають гроші з банку – як з поточних рахунків, так і розриваючи достроково депозити. У січні-вересні населення забрало з банку 2,4 млрд грн з рахунків у нацвалюті і близько $450 млн з валютних депозитів.
А боржники платять все гірше. Голова правління Дельта Банку Олена Попова раніше розповідала, що в зоні проведення АТО та Криму половина позичальників відмовляються платити. Одна частина взагалі налаштована агресивно, іншу доводиться умовляти піти на реструктуризацію. У підсумку банк перестав заробляти. Наприклад, у січні-жовтні процентні витрати фінустанови перевищили доходи на 506 млн грн.
Те, що в банку немає грошей, підтверджують і пруденційні нормативи. Норматив поточної ліквідності банку на 1 жовтня становив 40,22% при необхідному мінімумі в 40%. І це притому що банк отримав від НБУ рефінансування на кілька мільярдів. Також, як раніше говорив основний власник Дельта Банку Микола Лагун, фінустанова отримала від регулятора стабілізаційний кредит у розмірі близько 1 млрд грн. Вливали гроші і акціонери – ще на початку року вони внесли в капітал 1,4 млрд грн.
Національне надбання
Очевидно, що грошових ін’єкцій банку не вистачило. Достатність регулятивного капіталу фінустанови на грані – 10,02% при необхідному мінімумі в 10%. Дельта Банк визнаний проблемним і в ньому працює куратор від НБУ. Однак як регулятор допоможе вирішити проблеми Дельта Банку, в прес-службі НБУ не кажуть: «Будемо діяти відповідно до законодавства». Поки власники банку Микола Лагун і Cargill Financial Services International більше грошей в капітал не вливали. Чи мають намір вони шукати кошти незрозуміло – на телефонні дзвінки Лагун вчора не відповідав.
Якщо власники грошей не дадуть, то найбільш вірогідний сценарій – націоналізація банку. Фінустанова підпадає під критерії для націоналізації як системно важливий банк. Обсяг депозитів населення в банку на 1 ж

Комментарии (1)

+
0
obolon2009
obolon2009
14 декабря 2014, 10:19
Оболонь, Киев
#
Ну так пусть подают в суд на Россию и Крым, которая своими действиями забрала часть клиентов и денег!
а то сидеть и ныть, и вылазить за счет людей, это как то не правильно.

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться