Навмисне перешкодження господарській діяльності агропідприємству!

Ганна Кудрявська 28 июля 2023, 16:32
Отделение по адресу: Киев, бул. Леси Украинки, 28-А
Я, голова СФГ, наше господарство знаходиться на території Броварського району, Київської області. Більше 15 років обслуговувались в одному банку, а саме АТ «Райффайзен Банк Аваль». В 15 км від мого господарства була окупація більше місяця, робота була повністю паралізована.
Після початку війні в Україні Уряд і Міністерство Аграрної політики та продовольства України почали говорити та розробляти механізми допомоги аграріям та робити усе можливе для допомоги, щоб успішно пройти весняно-польові роботи 2022.
Для того щоб забезпечити с/г товаро виробників фінансовими ресурсами, Уряд ухвалив Постанову, за якою визначена для них фінансова державна підтримка.
Я в особі голови СФГ є товаровиробником та малим фермером, для проведення весняно-польових робіт потребую термінового фінансування, так як деякі виробничі процеси не можуть чекати (підживлення озимої пшениці азотними добривами, внесення засобів захисту рослин, підготовка площ до посіву, заправка тракторів, посів соняшнику, кукурудзи, заробітна плата робітників і таке інше) все це неможливе без фінансування. Станом на 11.04.2022 я як товаровиробник мала залишки вирощеної продукції яку реалізувати у зв‘язку з склавшимися умовами не могла.
Починаючі з 14.03.2022 я майже кожного дня зверталась до начальника відділення Яготинської філії Райффайзен банку Аваль с проханням надати фінансування відповідно до Постанови Уряду.
Станом на 11.04.2022 я не отримала жодної відповіді щодо забезпечення мене фінансуванням та підтримки як агровиробника, необхідне фінансування для проходження весняно-польових робіт та проходження посівної компанії 2022 мені необхідно порядка 3 000 000 млн грн.

Просили, терміново (протягом 5 робочих днів) надати інформацію щодо можливості кредитування мене як агровиробника згідно Постанови Уряду або надати офіційну відмову у такому фінансуванні з поясненням такої відмови. І лише 04.05.2022 року я отримала відмову у кредитуванні, без пояснення будь-яких причин.
Моє підприємство більше 15 років, було добросовісним кредитором, завжди достроково закривало взяті на себе кредитні зобов’язання.
Станом на 24 лютого 2022 року, моє підприємство мало «овердрафт» у вище вказаному банку, після повномасштабного вторгнення, реалізація нашої продукції була повністю зупинена, а робота паралізована, відповідно надходження коштів було відсутнє. Як тільки була налагоджена реалізація продукції, почав працювати «зерновий коридор», ми почали продавати свою продукцію «за копійкі», на багато нижче собівартості, почали на надходити кошти на рахунок, ми відразу почали закривати свої кредітні зобов’язання перед кредіторами.
Закривши свої зобовязання перед АТ «Райффайзен Банк Аваль», та отримавши відмову в наданні фінансування на посівну компанію, яка була гарантована Урядом, мною було прийнято рішення, розірвати всі відносини з вище вказаним банком. Я відразу перевела всі рахунки до іншого банку, Державного, подала весь пакет необхідних документів, до речі такий самий, як і до АТ «Райффайзен Банк Аваль» і через два тижні отримала фінансування на посівну гарантовану Урядом.
В подальшому, починаючи з червня 2022 року ми почали тісно співпрацювати з Державним банком, всі наші заявки оперативно оброблялись і оперативно виділялось фінансування на забезпечення виробничих потреб мого підпріємства, так як ми мали добру кредиторську історію і завжди виконували вчасно свої зобов’язання.
Саме цікаве почалось далі, 24.07.2023 року, я знову звернулась до Державного банку, за фінансуванням для забезпечення необхідного фінансування для господарської діяльності, ми почали проходити необхідні процедури для отримання кредиту і 27.07.2023 року я дізнаюсь що моє підприємство є ризиковим і недобросовісним позичальником, та відомості внесені до БКІ з подачі АТ «Райффайзен Банк Аваль» як невчасно виконані мною кредиторські зобов’язання перед банком, «прострочка погашення овердрафту», в період воєнного стану і під час повномасштабної війни, відсутності реалізації моєї продукції і повної зупинки ринку зерна в України.
Питання «це така вдячність мені, як клієнту банку з більш ніж 15-ти річними відносинами, за дострокове погашення кредитів і партнерських відносин»??? Більше того, коли я почала закривати всі рахунки в банку АТ «Райффайзен Банк Аваль» мені більше двох тижнів їх не могли закрити, і довго не могли надати довідку про закриття рахунків. Наголошую, що після переходу до Державного банку, моє підпріємство неодноразово перевірялось і я отрімувала кредити, і жодної інформациї чи підстав вносити його до БКІ не було і бути не може, так як віщевказана заборгованисть виникла саме в період воєнного стану, відсутності реалізації моєї продукції і форс-мажорних обставин, які виникли в нашій країні, а саме ВІЙНА!!!
Хочу наголосити, моє підприємство є виробником агропродукції, наша галузь визнана Урядом, як стратегічна галузь, ми забезпечуємо продовольчу безпеку нашої країни і не тільки, Урядом гарантовано безпрешкодність і всіляку підтрімку аграріям, так як ця галусь хоч якось працює, платить податки, створює робочі місця і функціонує.
Виходячі з вищевказаного, в мене складається враження, що АТ «Райффайзен Банк Аваль» навмисно перешкоджає господарській діяльності моєму підпріємсту, як помста за те, що я розірвала з ними ділові відносині та прейшла до іншого, Державного, банку. Такий вчинок я розглядаю як фінансовій терор, прешкоджання господарський діяльності, а можливо взагалі і колаборацію, тому що, якщо моє підприємство зараз не отримає достатнє фінансування, ми не зможемо забезпечити проведення осінньої посівної компанії, яка має розпочатись з 15 серпня, що в подальшому призведе до продовольчої кризи. А ми хочемо працювати, вирощувати пшеницю та інші необхідні продукті харчуваня для забезпечення продовольчої безпеки України, хочемо підпримувати наших воїнів, нашу економіку та пришвидшити нашу ПЕРЕМОГУ над ворогом, тому що у нас теж свій фронт — продовольча безпека країни. А склалось ще так, що ворог ще і в середині, блокує фінансування всіми можливими способами, вносить недостовірну і не правдиву інформацію, плюючі на постанови Уряду, які гарантують відстрочки кредитних платежів, також Урядом гарантовано відсутність відповідальності за короткострокову прострочку платежів за кредитами та погашенню відсотків по таких кредитах, але при першій можливості ми погасили «овердрафт» сплатили всі штрафні санкцїї, закрили всі рахунки… і тільки через півтора року АТ «Райффайзен Банк Аваль» вніс нас як проблемних в списки БКІ…
Враховуючи викладене, прошу терміново втрутитись в ситуацію, видалити моє підприємство зі списку ризикових і недобросовісніх позичальників бази БКІ
Райффайзен Банк
28 июля 2023, 16:37
Добрий день.

Нам прикро, що склалась така ситуація та це вплинуло на Вашу думку про Банк в цілому. Ми цінуємо думку кожного нашого клієнта, у тому числі й критичні зауваження та у нашому банку працюють компетентні фахівці. При виникненні будь-якої проблеми ми готові її вирішити на користь клієнта.

Дякуємо за сигнал, ми обов'язково проведемо аналіз звернення, та додатково зв'яжемось з Вами щодо результатів.

З повагою та турботою,
Полезный комментарий
RaiffaizenAlex 28 августа 2023, 18:14

Дякуємо Вам за очікування та можливість розібратися в ситуації. Отримали відповідь від менеджера. З Вами було проведено комунікацію та надано відповіді в телефонному режимі. Додатково Ви отримаєте лист на електрону пошту із відповідями в письмовому вигляді.

З повагою та турботою,

zig4free
zig4free
28 июля 2023, 16:44
Точно также поступают даже государственные банки, про это инфы на этом ресурсе хоть #опой жуй Это же Украина!
VVG75
VVG75
30 июля 2023, 18:14
По-перше! Спілкуйтеся Державною мовою. Навіть якщо Ви і являєтеся райфоботом та представником спонсорів війни! Це вже давно усі зрозуміли! Прийшов час знову змінювати свій нікнейм… А якщо тобі … не подобається Україна, то їдь в свою рашку…
Lolik1837
Lolik1837
30 июля 2023, 19:09
«По-перше! Спілкуйтеся Державною мовою»

Во первых — почитайте ПОЛНОСТЬЮ (не только первое предложение) 10-ую статью Конституции Украины
Во вторых — на этом форуме люди общаются на том языке , на котором им удобно
В третьих — прекращайте сеять ненависть и рознь по языковому признаку

П.С. Половина бойцов ЗСУ , если не больше , говорит на русском , вы их тоже в рашку будете требовать отправлять? Или будете говорить, что они не патриоты и отзывать их из ЗСУ ?

Не сильно много на себя берете?
28 июля 2023, 17:21
Після рішення НАЗК про внесення Raiffeisen Bank International
до переліку міжнародних спонсорів війни, український банк Райф
був відсторонений від державної програми «Доступні кредити 5−7-9%»
так інших державних програм підтримки бізнесу…
Ганна Кудрявська
Ганна Кудрявська
28 июля 2023, 17:54
Я знаю що цей банк відсторонений… вже… але в мене ця вся історія почалась ще в квітні 2022 року… а внесли мене тільки недавно… як так може бути… ти або відразу ризиковий , або ні, данні передаються відразу , а не через півтора роки… і до того ми два рази отримали кредитуванні і пройшли всі перевірки, жодних зауважень не було… а тут на тобі !!!
RaiffaizenAlex
RaiffaizenAlex
28 августа 2023, 18:14
Полезный комментарий

З повагою та турботою,
@RaifHelp

Главная / Банки Украины 🏦 / Райффайзен Банк 💰 / Отзывы о Райффайзен Банке 📝 / Навмисне перешкодження господарській діяльності агропідприємству!