Кредитні канікули без мого дозволу

aleksandr503 3 апреля 2022, 16:10
Кредитні канікули від Райффайзен — це не просто «лохотрон», як було написано в одному із відгуків, а мародерство на офіційноиу рівні під час військового стану і на вас чекають суди!
Райффайзен встановив мені кредитні канікули без інформування, без мого дозволу на це. Це є порушенням моїх конституційних прав, а також порушення усіх умов підписаного мною кредитного договору.
Пояснюю, із-за відтермінування планового платежу на один місяць у березні, у моєму новому графіку платежів з’явилось два нові платежі. Тобто, якщо в початковому договорі останній плановий платіж мав бути 06.08.2025, то зараз у «новому» графіку — 06.10.2025.
Чому так? У відділенні банку м. Нововолинськ не відповіли на це запитання.
Попросив у них (відділення банку) порахувати відсотки за березень, тобто на скільки збільшилась загальна сума кредиту, відповідь — 2800 грн. Проте, при самостійному перерахунку по «новому» графіку платежів, нарахував більше 6000 грн додаткових витрат (а саме, сума планового щомісячного платежу збільшилась + один місяць із двох, які з’явились у графіку). На запитання представнику банку чому саме така сума, відповідь — «я не знаю».
Хто може відповісти на ці запитання, вони також не знають!
Висновок: 1. Некомпетентність персоналу просто зашкалює. 2. Кредитні канікули від Райффайзен банку — це не допомога людям у важкі військові часи, а нова схема збагачення банку, бізнес якого «будується на крові українців» (просто більше не можу мовчати — Райффайзен продовжує свою роботу у Росії, хоч і мають приставку «international»).
Якщо ви думаєте, що я згадав про їх бізнес в росії, коли у мене виникли неприємності, то ні — я офіційно писав їм про це раніше у чаті і маю усі докази.

P. s. Я в змозі, наразі, оплачувати свій кредит, ніяких кредитних канікул я не просив і не подавав заявку. Також не був проінформований про ці канікули і їх умови офіційними документами. СМС — не є засобом офіційного і гарантійного інформування.
Усі звернення в чатах, дзвінки, звернення у відділення і письмове звернення, звернення у НБУ — зафіксовані!
Ще раз повторюю, що це порушення умов договору зі сторони банку, а також порушення моїх прав, і не забуваю, що на даний час — це мародерство.
Думаю, усі необхідні служби повинні зацікавитись такими випадками, і притягнути винних до відповідальності!
Райффайзен Банк
3 апреля 2022, 17:08
Доброго дня!
Приносимо вибачення за тривалість надання відповіді. Прохання, написати нам у приватні повідомлення Ваш ідентифікаційний код для перевірки.Дякуємо.
З повагою та турботою,
@RaifHelp

5 апреля 2022, 22:09
Пройшли два робочі дні після даного відгуку і чотири робрчі дні після написання письмової заяви у відділенні банку, а відповіді на елементарні запитання так і не отримав!
6 апреля 2022, 19:33
Хочу продублювати відповіді від банку:

«Олександр, перш за все повідомляємо, що у зв’язку з ситуацією в країні Райффайзен Банк (далі - Банк) автоматично ввів кредитні канікули для всіх фізичних осіб, приватних підприємців та корпоративних клієнтів до 31 березня 2022 року. Усі необхідні налаштування Банк робив автоматично та відмінив обов’язковий платіж, в березні до сплати платежі не виставлялися. Банк додав суму реструктуризованого платежу до основного тіла кредиту та подовжив термін дії кредиту на 2 місяці.
За результатами проведеної перевірки, встановлено, що після кредитних канікули сума планового платежу по Вашому кредиту не збільшиться, а подальше погашення кредиту відбуватиметься згідно умов договору в дату календарного платежу. Наступний платіж по Вашому кредиту 14.04.2022.Додатково інформуємо, що в період дії кредитних канікул, за бажанням клієнти мали/мають можливість дострокового погашення заборгованості в системі Райффайзен онлайн, перерахувати бажану суму з картки, що зменшить загальну суму тіла кредиту, а отже і відсотки, які будуть нараховані в подальшому…»
6 апреля 2022, 19:33
«.28.02.2022 було надіслано Viber-повідомлення такого змісту: По вашому кредиту № встановлено кредитні канікули терміном мінімум на один місяць. Всі зміни наші спеціалісти зроблять автоматично, тому Вам не потрібно звертатися у відділення банку. Системи банку працюють, використовуйте картки та додаток Raiffeisen Online для розрахунків. https://raiffeisen.ua/privatnim-osobam/online-servisii/raiffeisen-online Ваші гроші та дані в безпеці! Нагадуємо, вся актуальна інформація на офіційному сайті. Сподіваємось на розуміння.»
6 апреля 2022, 19:39
Не отримав ні однієї аргументованої законами України відповіді, ніхто так і не пояснив, чому замість 2800 грн, я маю переплатити більше 6000 грн?! Вайбер не використовую для вирішення фінансових питань, це не є засобом гарантійного інформування, нічого я не отримував по Вайбер, так як блокую такі повідомлення. Але навіть у тексті повідомлення, яке банк нібито присилав мені на Вайбер, нічого не вказано про умови цих канікул !!!
7 апреля 2022, 9:19
ЗАКОН УКРАЇНИ «Про споживче кредитування»
Розділ 1
Стаття 4. Законодавство про споживче кредитування
1. Законодавство про споживче кредитування в Україні ґрунтується на Конституції України і складається з цього Закону та інших нормативно-правових актів щодо надання послуг споживачам.
Розділ 2
Стаття 11. Надання інформації протягом строку дії договору про споживчий кредит
7. Будь-які пропозиції кредитодавця про зміну умов договору про споживчий кредит, визначених частиною першою статті 12 цього Закону (окрім зміни змінюваної процентної ставки), повинні здійснюватися шляхом направлення кредитодавцем споживачу повідомлення в такий спосіб, що дає змогу встановити дату відправлення повідомлення. Умова договору про надання споживачеві пропозицій про зміну зазначених умов договору іншим чином, ніж таким, що дає можливість встановити дату відправлення повідомлення, є нікчемною.
7 апреля 2022, 9:19
ЗАКОН УКРАЇНИ «Про споживче кредитування»
Розділ 3
Стаття 12. Умови договору про споживчий кредит
7. Зміна умов договору про споживчий кредит можлива тільки за згодою сторін. Умова договору про споживчий кредит про можливість внесення до договору змін в односторонньому порядку є нікчемною.
Стаття 17. Реструктуризація зобов’язань за договором про споживчий кредит
1. Кредитодавець має право проводити за погодженням із споживачем реструктуризацію зобов’язань за договором про споживчий кредит.
Реструктуризація зобов’язань за договором про споживчий кредит — це зміна істотних умов договору про споживчий кредит, що здійснюється кредитодавцем на договірних умовах із споживачем і впливає на умови та/або порядок повернення такого кредиту.
7 апреля 2022, 9:27
Отже, згідно Закону України,
у СМС, Вайбер повідомленнях, Push повідомленнях банк міг надіслати тільки «пропозицію» про зміну умов договору про споживчий кредит!
Зміна умов договору про споживчий кредит можлива тільки за згодою сторін — згоди я не надавав!
Кредитодавець має право проводити за погодженням із споживачем реструктуризацію зобов’язань за договором про споживчий кредит — зі мною ніхто нічого не погоджував!

Скільки пунктів Закону України, що грунтується на Конституції України, були порушені Райффайзен банком!!!
14 апреля 2022, 15:42
А ось і відповідь банку, в якій банк визнає порушення договору в односторонньму порядку, проте відмовляються скасувати реструктуризацію кредиту, яку примінили без моєї на це згоди:

«Доброго дня, Олександр, при введені військового стану в Україні, Банком було прийнято рішення надання клієнтам кредитних канікул до 31 березня 2022 року. Усі необхідні налаштування Банк робив автоматично та відмінив обов’язковий платіж, в березні до сплати платежі не виставлялися. Банк додав суму реструктуризованого платежу до основного тіла кредиту та подовжив термін дії кредиту на 2 місяці. При цьому кожний клієнт має змогу виконувати дострокове погашення сум кредиту, що призведе до зменшення загального балансу боргу та повернення кредиту раніше терміну дії кредиту. При застосування кредитних канікул у надзвичайний став в країні додаткові угоди до кредитних договорів не укладаються, рішення одностороннє зі сторони банка, скасувати вже застосовні умови по кредитним канікулам неможливо. Нам прикро, що дані заходи Банку з метою перенесення оплати платежу по кредиту викликали негативне враження.»

І хочу додати, що це «… негативне враження» про не правомірність дій банку, коштують мені більше 6000 грн!!!
17 апреля 2022, 13:18
Банк навіть не намагається вирішити питання про кредитні канікули!
Надіюсь, Райффайзен буде наказаний за неправомірні протизаконні дії.
Справу передаю до НБУ. Отримав офіційну письмову відповідь, в якій банк визнає, що порушив кредитний договір в односторонньому порядку і здійснив реструктуризацію кредиту без моєї на це згоди. Думаю, винні понесуть відповідальність.