43101370
Віталій CN
Зарегистрирован:
16 ноября 2018

Последний раз был на сайте:
17 января 2022 в 13:24
4 января 2021, 22:56

Звітність і податки ФОП 2021, неочевидні нюанси

З 1 січня, як завжди, маємо певні новації для ФОП, як позитивні, так і негативні. Деякі речі залишаються заплутаними і розібратися в них не так просто. Ця замітка покликана допомогти розібратися.

Книги обліку

Отже в цьому питанні ФОП діляться на 4 категорії, які не співпадають з групами.

1. ФОП на загальній системі оподаткування і які провадять незалежну професійну діяльність:

— вони повинні вести облік як доходів, так і витрат, за формою, яку затвердить Міністерство фінансів, в паперовому, електронному вигляді чи через особистий кабінет. Поки форми немає, вони продовжують вести облік у тій самій книзі. Фактично поки для них нічого не змінилося.

Хвилинка критики чиновників Міністества фінансів. Тут у нас ще один приклад їх «відмінної роботи». Закон про зміни у веденні книг обліку прийнято в липні, форми нема досі. Good job. Не до якихось там форм їм, поки облігаціями треба торгувати. По хорошому, треба гнати в шию всю вертикаль відповідальних від міністра і директора департаменту, до спеціалістів, які не зробили роботу, а ходять в міністерство пити каву.

2. ФОП І, ІІ груп і ІІІ групи на спрощеній системі оподаткування, які не є платниками ПДВ:

-для них книги скасовано. Вони тепер ведуть облік лише доходів у довільній формі в паперовому чи електронному вигляді.

3. ФОП ІІІ групи на спрощеній системі оподаткування, які є платниками ПДВ:

-для них книги теж скасовано. Вони ведуть облік не лише доходів, а ще й витрат, у довільній формі в паперовому чи електронному вигляді.

4. ФОП ІV групи:

-їм не треба було вести книгу, і зараз нічого не змінилося, теж не треба.

Нові рахунки для сплати ЄСВ

Що ж це за новий рік, щоб не ввести нові рахунки? Тепер всі платять ЄСВ в Головне управління, в область. Зміни пов’язані з андміністративною реформою, а саме з введенням нових районів. Ось тут опубліковано реєстр рахунків: Реєстр нових рахунків для сплати ЄСВ з 01.01.2021 Символ рахунку для ФОП — 204 за себе, 201 — за найманих працівників.

Зверніть увагу: станом на 4 січня в особистому кабінеті в розділі стан розрахунків з бюджетом опубліковано старі рахунки. Ще один приклад «good job» від чиновників.

Ну і звісно, кошти, сплачені платниками на старі рахунки по зарахуванню податків, зборів та ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Особливості подання звіту з ЄСВ за 2020

Порядок подання цього звіту не змінився. Але є особливості у зв´язку з звільненням від сплати ЄСВ в березні-травні. До 9 лютого 2021 треба подати звіт з ЄСВ. Стосовно заповнення додатка 1 через звільнення від оплати ЄСВ в березні-травні податкова роз‘яснює наступне (відразу даю посилання на джерело, щоб кожен міг сам почитати і розібратися, адже подання звітності — серйозна справа):
Дивимося http://zir.tax.gov.ua/.

Запитання відповіді з бази знань — Розділ 201.06 — запитання:

Яким чином заповнюються показники графи 3 таблиці 1 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (Форма № Д5 (річна при визначенні бази нарахування ЄВ за звітний рік платниками, звільненими від сплати ЄВ у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?


Коротко, ті, хто на спрощеній системі, в графі 3 пишуть самостійно визначену суму доходу (зазвичай мінімалку, з січня по серпень — 4723 гривні, з вересня по грудень — 5000 гривень). В графі 4 дублюють ці суми, крім березня-травня. За березень-травень в роз‘ясненні кажуть проставити прочерки. Але електронна форма звіту вимагає цифри. Тут треба проставити нулі. Перевірено, звіт з нулями приймають. Якщо будуть проставлені суми більше нуля, буде донараховано ЄСВ на відповідні суми.

Інше

Також з 1 січня змінилися прожитковий мінімум і мінімальна зарплата, а отже суми ЄП і ЄСВ. Думаю, розібратися з новими сумами усі зможуть без проблем, тож тут їх не наводжу.

Просмотров: 5664, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 5

+
+15
ApamaT
ApamaT
17 января 2021, 8:32
#
Бурная деятельность
+
+30
roman731
roman731
17 января 2021, 14:13
#
Сегодня 17 числа в личном кабинете появились обновленные счета и данные по сделанным платежам по ЕСВ. по ЕН реквизиты обновлены, а состояние расчетов пока явно не соотвествует действительности.

> Зверніть увагу: станом на 4 січня в особистому кабінеті в розділі стан розрахунків з бюджетом опубліковано старі рахунки. Ще один приклад «good job» від чиновників.

Именно.
+
0
Віталій CN
Віталій CN
22 января 2021, 14:44
#
Через три тижні, нарешті, все запрацювало нормально. І рахунки нові, і оплати коректно відображаються. Хоча повинно було працювати нормально нон-стоп. У бізнесі при такому підході ти вилетиш в трубу, якщо не монополіст або не качаєш природні ресурси (і то для останніх це працює тільки при сприятливій ринковій кон‘юнктурі, високих цінах на їх продукцію). Треба якісь нормальні механізми контролю чиновників.
+
+15
roman731
roman731
22 января 2021, 21:11
#
Нет, нормально (полностью) не работает до сих пор!

Да, поменялись номера счетов и отображаются новые/верные.

Да, отображается поступление на новые счета, т. е. сделанная оплата налогов.

Но нет, пока еще не показывается верно начисление налогов, как это было раньше. Несмотря на то, что срок по ЕСВ уже прошел сделанный платеж отображается как переплата.
+
0
Віталій CN
Віталій CN
22 января 2021, 22:22
#
Значить, не у всіх ще нормально працює. По ЄСВ у них чомусь стоїть дата оплати 9 лютого, як для платників, крім ФОП. Ну переплутали «фахівці», з ким не буває.
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться