Salomakia
Salom bolalarnur vacuum plumber
Зарегистрирован:
11 сентября 2014

Последний раз был на сайте:
9 июня 2016 в 18:17
Просмотров профиля:
Сегодня: 0
Всего: 4271
Подписчики (4):
mockaJL
mockaJL
Прага-Москва-Мюнхен
chernysh
chernysh
geka0909
Евгений Голобородько
35 лет, Димитров
vechislavs
vechislavs

Salom bolalarnur - блог

RSS блога
Пол:
мужской
День рождения:
9 июня 1972
Город:
Navoi
Место работы:
vacuum plumber
Инвестиции и зачистка... Боротися, шукати, ... знайти і переховати ... Кожен народ має ту владу, яка його викривлено любить ....
Блог
Комментарии
Валютный форум
Отзывы
Горячая линия
 

Рубіні: бульбашки незабаром лопнуть!

9 июня 2015, 10:35   + 16 голосов 1 комментарий

Бомба уповільненої дії загрожує світовій економіці: через проведення м'якої кредитно-грошової політики центральними банками все більше і більше грошей витікає на фондові ринки. Це призвело до формування бульбашок, які коли-небудь можуть лопнути.

З моменту всесвітньої фінансової кризи 2008 на фінансових ринках індустріальних країн спостерігається парадокс. Масивна надлишкова ліквідність стала наслідком нетрадиційних заходів грошово-кредитної політики. Однак серія недавніх потрясінь дозволяє зробити висновок, що вливання грошової ліквідності останнім часом супроводжується серйозним скороченням ліквідності фінансових ринків. Процентні ставки в більшості промислово розвинених країн знаходяться в безпосередній близькості від нуля (а, часом, вони ще й негативні), а грошова база (емітовані центральними банками грошові кошти та ліквідні резерви комерційних банків) стає все більше. У порівнянні з часом перед кризою вона подвоїлася, потроїлася, а в Сполучених Штатах зросла в чотири рази.

Негативні процентні ставки в Європі та Японії

Внаслідок цього короткострокові і довгострокові процентні ставки залишаються на дуже низькому рівні (а в Європі і Японії навіть негативні). В результаті, пішло скорочення волатильності на ринках облігацій і збільшення цін на багато активів (у тому числі акції, нерухомість, корпоративні та державні облігації).
Тим не менш, інвестори мають підстави для занепокоєння. Це почалося з «флеш-креш» в травні 2010 року, коли основні фондові індекси США протягом 30 хвилин впали майже на 10%, після чого швидко підскочили назад. Потім навесні 2013 року стався шок, коли тодішній голова ФРС Бен Бернанке оголосив про швидке припинення щомісячних покупок ЦБ довгострокових цінних паперів і довгострокові процентні ставки в США вистрілили вгору на 100 базисних пунктів.

Падіння Wall Street як попереджувальний сигнал

У жовтні 2014 прибутковість американських казначейських облігацій протягом декількох хвилин впала майже на 40 базисних пунктів, що, за статистикою, має відбуватися раз на три мільярди років. Найбільш відомий недавній епізод трапився минулого місяця, коли протягом декількох днів прибутковість німецьких державних облігацій злетіла з п'яти базисних пунктів до майже вісімдесяти пунктів.

Ці події привели до зростання побоювань, що навіть дуже глибокі і ліквідні ринки — такі як ринок американських акцій або ринок державних облігацій в США та Німеччині — можуть виявитися недостатньо ліквідними. Чим загрожує це поєднання грошової ліквідності і неліквідності фінансових ринків?

Стадна поведінка інвесторів посилюється

По-перше, на фондових майданчиках стає все більше високочастотних трейдерів (HFT), які використовують комп'ютерні алгоритми, щоб слідувати тенденціям ринку. Це, природно, призводить до стадному поведінки. Насправді, торги в США сьогодні концентруються на першому і останньому годині торгового дня, коли HFT найбільш активні. У частині дня ринки неліквідні, відбувається тільки кілька угод.

Друга причина полягає в тому, що папери з фіксованим доходом — такі як облігації, випущені урядами, корпораціями та країнами, що розвиваються — не торгуються як акції на більш ліквідних біржах. Замість цього, вони торгуються на позабіржових неліквідних ринках. Це створює загрозу панічних продажів.

По-третє, облігації з фіксованою відсотковою ставкою — які набули широкого поширення завдяки збільшеному надання приватних і публічних кредитів до і після фінансової кризи — не тільки більш неліквідні, але і в більшості випадків знаходяться в управлінні відкритих фондів, які дають інвесторам право негайного виходу з активів.

Уявіть собі, що банк інвестує в неліквідні активи, але вкладникам дозволено в будь-який час відкликати свої гроші, тоді, якщо відбувається набіг вкладників на банк, той повинні буде продавати неліквідні активи, що може призвести до різкого падіння цін, викликаного панічними продажами. По-четверте, банки до кризи 2008 року, були основними дилерами паперів з фіксованою ставкою. Вони тримали великі обсяги цих інструментів, що сприяло ліквідності і вирівнювало підвищену волатильність.

Але через нових правил регулювання, які передбачають покарання за таку торгівлю, банки та інші фінансові установи обмежили свої торгові операції. Тому в періоди сильних цінових коливань облігацій банки тепер надають лише невелике стабілізуючий вплив.

Сюрпризи з негативними наслідками

Коротше кажучи, хоча надлишкова ліквідність центральних банків і змушує знижуватися прибутковість і волатильність облігацій, вона привела до скорочення обсягів торгівлі (зі збільшенням частки HFT, наступних тенденції і стадному поведінки) і збільшенню інвестицій в неліквідні фонди облігацій. Одночасно більш суворе регулювання призвело до того, що первинні дилери більше не можуть виконувати свою стабілізуючу ринки функцію.

Тому можливі несподівані сюрпризи — якщо, приміром, ФРС раніше, ніж очікується, сигналізує про відмову від політики нульових процентних ставок, можуть сильно вирости нафтові ціни, або, якщо посилиться економічне зростання в єврозоні — які призведуть до того, що акції і, особливо, облігації прийдуть до різкого і драматичному руху: в цьому випадку всі учасники вузьких ринків повинні будуть продавати одночасно.

Також і в інших місцях трапляються приклади стадної поведінки: оскільки багато інвестиції розміщені в неліквідні фонди, а традиційні первинні дилери більше не в змозі згладжувати волатильність, продавці будуть змушені панічно розпродавати.

Ризик краху зростає

Така комбінація надлишкової грошової ліквідності та ринкової неліквідності являє собою бомбу уповільненої дії. Поки вона привела лише до «флеш-креш» і раптових змін у цінах облігацій та акцій.

Однак, чим довше центральні банки створюють додаткову ліквідність, яка пригнічує короткострокову волатильність, тим більше роздуваються спекулятивні бульбашки в акціях, облігаціях і на інших ринках. Чим більше інвесторів інвестує в переоцінені, все більш неліквідні активи — такі як облігації — тим більше буде ризик довгострокового краху.

Це — парадоксальний результат політичної відповіді на фінансову кризу. Надлишкова грошова ліквідність веде до все більших спекулятивним міхурам, але неліквідність ринків зрештою змусить їх лопнути.

Нуріель Рубіні — голова Roubini Global Economics (www.roubini.com) і професор економіки в Школі бізнесу при університеті Нью-Йорка.

Project Syndicate, в 2015. www. project-syndicate.org

Переклад підготовлений за матеріалами Handelszeitung (ForexPF)

 

Повний шаббатний рік ...

15 марта 2015, 15:03   + 13 голосов Написать комментарий

Чергові дані Baker Hughes показали відновилося прискорення спаду в числі діючих бурових в США (і особливо в Канаді, де в останній рік показник стиснувся в 2.6 рази) — ще -6.5% в тиждень і -36.1% за рік до мінімуму майже за 4 роки; 3-місячна динаміка як по нафті окремо, так і з нафти і газу укупі (-41.5% і -37.9%) дуже близька до історичних антирекордів 2009-го, 1993-го, 1986-го і 1958-го. Справа в тому, що надлишок нафти (великий — хоча Міненерго США чекає стагнації сланців) вже майже ніде зберігати — все переповнене, включаючи і танкери, пристосовані для цих цілей… Враховуючи нахрапистість сланцевих видобувачів (там навіть на піку цін були збитки - бо фірми поспішали скупити все навколо на всі зароблені або взяті в борг гроші) і піднявся відсоток за кредитами нізконадёжним позичальникам, проблеми в галузі неминучі - до більшої радості зарубіжних конкурентів, все це і влаштували ...
Дуже схожі процеси йдуть і в сфері видобутку залізної руди у світі - найбільші фірми витісняють більш дрібних конкурентів, яким складніше пережити низькі ціни: останні пали вже до 60 баксів за тонну.Ціни виробників у США знову впали: різко дешевшали транспортні, складські та торговельні послуги, а також товари на експорт (привіт долара, чий зріст винен у цьому) і для держави — але «нормальні» товари в цілому дорожчали. Індикатори ринку праці також не вражають — крім офіціозного звіту, який вже всіх дістав недостовірністю. Індекс умов ринку праці ФРС показавши піврічний мінімум (знову врозріз з числами Мінпраці); тренди зайнятості слабшали, навіть дані Мінпраці по вакансіях слабкі; споживачі хмурніють, а страх безробіття найгірший за півроку; число одержувачів допомоги з безробіття росте 4 місяці (рекорд з 2009-го)… Ще симптоматичніше зростання запасів (оптових і комерційних) на тлі спаду продажів — відношення цих показників на піку з літа 2009-го, сигналячи про затоварення складів: це обіцяє спад виробництва. Роздрібні продажі продовжили падати (три помісячних мінуса підряд) замість жаданого зростання — з урахуванням махінацій статистиків душові покупки опустилися на дно за 53 роки: реальний приватний попит прискорює свій спад. Нарешті, бюджетні показники не радують вже кілька місяців поспіль — нехай поки ненабагато поступаючись очікуванням: знижуються останнім часом і доходи, і витрати (проти того ж місяця роком раніше) — коротше, обіцянки процвітання від дешевого бензину виявилися помилковими, що не заважає аналітикам наполягати на них… Впав Балтійський фрахтовий індекс, що говорить про стагнацію торгівлі ...(САЕ ITInv...)
Доу і сипі ростуть з лютого 2009р.
Пам'ятний 2008р. за іудейським летоісчесленія шаббатний рік коли працювати Істен іудеєві не варто. Він повторюється раз на 7 років ...

 

23 февраля 2015, 7:43   + 8 голосов 9 комментариев

Дела давно минувших лет…

 

Протокол FOMC

19 ноября 2014, 21:28   + 0 голосов 1 комментарий

США. Протокол FOMC: зниження цін на нафту обмежить зростання інфляції, проте вона повернеться до цільового рівня в 2% протягом найближчих років. Ряд членів комітету висловив опасаенія, що інфляція залишиться на рівнях нижче цільового довше. ніж очікувалося. Більшість оцінило інфляційні ризики як збалансовані. Деякі члени комітету висловили побоювання, що усунення фрази «протягом тривалого часу» в частині перспектив низьких ставок може вилитися в ненавмисне жорсткість грошово-кредитних умов. Багато членів комітету вважають, що вплив уповільнення світової економіки на американську буде носити обмежений характер. 19.11.2014. 21-04 FOREX