3 ноября 2021, 16:16
думка про максимум S&P500 На початку вересня 2021 року американський індекс акцій S&P500 коливався біля історичного максимуму. Якщо додати ще й факт високих відносних оцінок по мультиплікатору P (ціна) / E (прибуток) і осінню хвилю короновірусу дельта, то звісно інвестори почуваються нервово. Це сторічне питання завжди актуальне: «Чи спроможні акції і далі рости, якщо всі рекорди вже побито?» Будь яка погана новина кидає тінь на подальший рух вверх.. Наприклад китайський забудовник Evegrande у вересні пропускав чергові виплати по свохм боргам рухаюючись до банкруства. А інвертори зі стажем дуже добре пам'ятають, що гігантська фінансова пожежа 2008 року розгорілася якраз після банкруства Lehman Brothers. За збігом обставин теж у вересні. Втім враховуючи, що Китай займає близько 4% від світового фондового ринку, до обвалу американських компаній загроза банкруства Evegrande не привела. Далі інвестори нервувалися через загрозу технічого дефолту уряду США. Тим більше що новинні сайти, обожнюють такі історії, а отже широко розповсюдили цитату міністра фінансів США «Це буда фінансова катастрофа, якщо уряд не заплатить по своїм боргам». І дійсно дефолт рівнозначний тому, що подружжя, себто республіканці і демократи через сімейні суперечки беруть і добровільно спалюють будинок, де живуть. Вітм у цьому епізоді інвестори зі стажем згадують попередні серії серіалу «перемовини про стелю боргу», які з 1980 року вже 14 разів призводили до так званого закриття уряду (government shutdown), найдовший з який тривав 34 дні у грудні 218 року. Завжди домовлялися і по боргам платили. Я є довгостроковим інвестором на американському акцій з 2017 року. Тому давно звик ігнорувати інформаційний шум. Що дійсно на мою думку важливо і загрозливо, це доларова інфляція. Якщо вона продовжується на рівні 5% річних, то Федеральна резервна система США не може зберігати позу «це тимчасово, ціни сталізуються». Є багато індикаторів, частина з них показує що інфляція не зупиняється. А це значить, що ФРС швидше рано чи пізно змушена буде підняти ставку. Ді джей скрутить гучність на танцполі дешевих грошей. Інший варіант для ФРС спробувати перевинаходити економічну науку, ігноруючи сплеск падіння купівельної спроможності долара. Тоді виникає суттєвий ризик виверження вулкану інфляційних очікувань і сценарію 70-их «інфляція долару США у двозначних цифрах»! Обидва сценарії нічого хорошо для ринку акцій в декаді 2020-их не несуть. Втім як інвестор з довгостроковим горизонтом я зараз дивлюся аж до 2040 року. Кращого інструменту для сімейного пенсійного портфелю ніж диверсифікований глобальний портфель акцій все одно поки ніхто не запропонував.
Любомир Остапів, партнер iplan.ua , приватний інвестор
6 мая 2020, 10:15
Свіфт переказ за кордон. Як і тарифи Свіфт (swift) переказ з українських банків на іноземний рахунок в рамках е-ліміт НБУ коштує розумні гроші і стає все більш затребуваним. Більшість прикладів розглянуто на прикладі американського брокера Interactive Brokers. Також можна робити свіфт переказ на свій рахунок в іноземному банку, по документам це навіть простіше. Головне – це мати офіційні доходи! Ймовірно до суми 400 000 гривень (поріг фін моніторингу) у вас взагалі не попросять документів. Залежить від внутрішньої політики банку. Від 400 000 точно попроcять джерело походження коштів) Внизу сторінки ви знайдете порівняльну таблицю тарифів топ українських банків на свіфт перекази за кордон з коментарями. https://simeinyi-budzhet.ua/swift-perekaz/
1 мая 2020, 12:16
Фінмоніторинг Україна 2020 з 28 квітня. Перекази на 5000 грн і ліміт 400 000 грн Фінмоніторинг-2020. Перекази на 5000 грн і ліміт 400 000 грн. У відео розбираємо, як вплине Закон України “Про запобігання та протидію легалізації доходів..." на користувачів фін послуг. Резюме:
— Поріг фінмоніторингу підвищено з 150 тис. до 400 тис. грн.
— Якщо ви клієнт банку і їм зрозумілі ваші джерела походження коштів, до вас буде мінімум питань. Детальніше у статті:
https://mc.today/bez-pasporta-dozvolyat-perevoditi-ne-bils…/