► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Деталі
За його словами, атака була добре підготовленою, а вхід стався з акаунту найвищого рівня.
Для атаки ворог міг також вдатися до вербування працівника установи. Також міг бути застосований багаторівневий механізм підкладання флешки, щоб вона прийшла в людини внутрішній периметр та була включена, пояснює нардеп.
«Тут може бути фішинг комп’ютерів усіх працівників, які, можливо, працюють із закритим контуром, дистанційно, що в принципі заборонено. Тому це точно не Вася, Петя і хтось ще. Це чітко, круто спланована кібернетична атака, яку можливо було зробити з урахуванням достатньо системної організації», — сказав Федієнко.
Читайте: Кібератака на держреєстри: МВС призупинило реєстрацію зміни власності на авто
Депутат каже, що, за його інформацією, бази даних удалося зберегти, тому реєстри можна відновити.
«Якщо у них збереглися десь образи (архів даних, — ред.), що, я сподіваюсь, є добре, мені підтвердили цю інформацію з закритих джерел, я думаю, що тиждень-два — вони почнуть поступово-поступово відновлюватися», — наголосив Федієнко
Фішинг — різновид кібератаки, з використанням підроблених електронних листів, повідомлень, щоб обманом змусити особу надати конфіденційну інформацію.
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що 19 грудня Мін'юст повідомив про масштабний збій у роботі держреєстрів.
У «Дії» заявили, що реєстри призупинені, тому тимчасово не працюють:
- Послуги ФОП і ТОВ
- Перереєстрація авто
- Бронювання працівників
- єВідновлення
- Витяг з ЄДР
- Актові записи
- Повідомлення про пошкоджене-знищене майно
- Та інші сервіси, пов’язані з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, Держреєстром актів цивільного стану, Держреєстром речових прав та Держреєстром обтяжень рухомого майна.