►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Дотримуючись задекларованих принципів керованої гнучкості, НБУ забезпечував помірні двосторонні коливання офіційного курсу гривні до долара США, напрям руху якого визначався змінами в балансі попиту та пропозиції на ринку», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у відповідь на певне погіршення курсових очікувань та з огляду на інфляційну динаміку НБУ збільшив чистий продаж іноземної валюти в третьому кварталі до $9,2 млрд (порівняно з $8,3 млрд у другому кварталі).
Читайте також: Нацбанк поліпшив оцінку зростання економіки у третьому кварталі
Це дало змогу знизити амплітуду коливань обмінного курсу гривні та заспокоїло учасників ринку. Цьому також сприяло надходження значних обсягів офіційного фінансування в серпні.
Ключові чинники
Серед ключових чинників, що визначали попит на валюту залишалися високі видатки бюджету з огляду на значні обсяги міжнародної допомоги.
Вплив на валютний ринок мало і сезонне (через вичерпання залишків кукурудзи та поставки нового врожаю с/г продукції) та ситуативне (пов'язане з регуляцією термінів розрахунків) коливання попиту та пропозиції валюти з боку виробників аграрної продукції.
В умовах слабкого світового попиту знизилися надходження від експорту залізних руд, що втім було компенсоване нарощуванням поставок металургії на тлі поступового відновлення феросплавної галузі.
Читайте також: НБУ прогнозує, що тарифи на газ, опалення та гарячу воду у наступному році залишаться без змін
Водночас попит на валюту дещо збільшився через значну потребу в закупівлях енергетичного обладнання та е/е з огляду на складну ситуацію в енергосистемі та зростання імпорту пального як унаслідок сезонного чинника, так і в очікуванні підвищення податків.
Активізація літнього відпочинку та пожвавлення міграції зумовило вищі витрати українців за кордоном. Крім того, зросли обсяги дозволених у межах лібералізації валютних обмежень операцій бізнесу.