► Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Підтримка України
«Канада була першою країною, яка виступила за використання цих коштів на підтримку України, й ми пишаємося тим, що робимо найбільший внесок у перерахунку на душу населення: 5 млрд канадських дол», — сказала Фріланд, коментуючи консенсус держав «Групи семи» стосовно процедури надання Україні $50 млрд позики з заморожених російських активів.
Читайте: Японія виділить Україні кредит на $3 мільярди в межах кредиту G7
Вона нагадала, що негайно після початку російського повномасштабного вторгнення до України, Канада та союзники заморозили близько 280 млрд дол суверенних коштів рф.
«Усі держави-члени „Групи семи“ погодилися, що суверенні кошти рф залишатимуться замороженими, поки росія не заплатить за збитки, яких вона продовжує завдавати Україні», — наголосила міністерка.
Читайте: Підсумки зборів МВФ та Світового банку: Україна розраховує до кінця року отримати $15 млрд
Нагадаємо
26 жовтня країни G7 завершили оформлення кредиту у розмірі $50 млрд для України. «Сьогодні ми, лідери країн Великої сімки, досягли консенсусу про те, як надати Україні близько 50 мільярдів доларів у вигляді кредитів за програмою надзвичайного прискорення доходів (ERA). Кошти кредиту будуть розподілені кількома каналами для підтримки бюджетної, військової та відновлювальної допомоги Україні», — йдеться у комюніке лідерів G7.
У Вашингтоні, США, Сергій Марченко та Міністерка фінансів Сполучених Штатів Джанет Єллен підписали спільну заяву, якою зафіксували домовленість про надання Україні $20 млрд у межах ERA.
Також Канцлерка казначейства Великобританії Рейчел Рівз оголосила пропозицію щодо залучення £2,26 млрд ($3 млрд) для реалізації механізму.
Найближчим часом очікується фінальне рішення всіх країн G7.