11 квітня відбудеться засідання ЄЦБ із питань грошово-кредитної політики. Ключове питання: що робити з відсотковими ставками, і коли розпочинати цикл зниження ставок, щоб остаточно не зіштовхнути європейську економіку у рецесію. Яке він може ухвалити рішення, і як воно, разом із анонсами НБУ щодо прив'язки гривні до євро, може вплинути на курс в Україні — з'ясував «Мінфін».
Рада ухвалила закон про мобілізацію
Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт № 10449 про мобілізацію. Парламент врахував 31 правку профільного комітету, а також правку, яка прибирає із документа норму про демобілізацію.
Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив незмінними усі три ключові відсоткові ставки. Базова ставка за кредитами залишена на рівні 4,5%, ставка за депозитами — на рівні 4%, ставка за маржинальними кредитами — 4,75%.
НБУ прокоментував уповільнення інфляції до мінімуму з 2020 року
У березні 2024 року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) сповільнилася до 3,2% із 4,3% у лютому. У місячному вимірі ціни зросли на 0,5%. Інфляція виявилася нижчою прогнозу Національного банку України на рівні 5%.
У березні 2024 року рівень річної інфляції знизився до 3,2%, проти 4,3% в лютому. Прогнози НБУ не справдились: на початку 2024 року НБУ очікував, що, за підсумками І кварталу, інфляція прискориться до 5%. Чому зростання цін виявилося нижче прогнозів, розповів завідувач кафедри у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана Богдан Данилишин.