Що відбувається на фондовому ринку
Наглядовий орган із цінних паперів Китаю намагався заспокоїти інвесторів, повідомивши, що рекомендуватиме брокерським компаніям коригувати рівні маржинальних вимог та підтримувати гнучкі лінії ліквідації.
Комісія з регулювання цінних паперів Китаю заявила ввечері 5 лютого, що цього року через маржинальні вимоги було ліквідовано лише 900 млн юанів кредитного плеча — близько 0,06% загального обсягу такого фінансування.
Читайте також: Китай хоче вивести 2 трильйони юанів з офшорів для порятунку фондового ринку
Китай також посилює торгові обмеження для внутрішніх інституційних інвесторів, цим влада намагається покласти край розпродажу. Як пише Bloomberg з посиланням на обізнані джерела, деяким хедж-фондам було заборонено розміщувати заявки на продаж з понеділка, 5 лютого, а канал, який можуть використовувати інвестори з материкового Китаю для продажу акцій Гонконгу, був обмежений.
Видання пише, що тиск на настрої інвесторів чинять слабкі економічні дані, наростаюча геополітична напруженість у відносинах зі США, криза нерухомості, що загострюється, і непрозорі обмеження для фінансового сектора.
Дії влади
Влада Китаю намагається стабілізувати ринки після того, як акції впали до п'ятирічного мінімуму під час хаотичних торгів у п'ятницю. 2 лютого індекс CSI 300 падав до 3108,35 пунктів, свідчать дані Шанхайської фондової біржі.
Востаннє на такому рівні бенчмарк перебував у січні 2019 року. У своїй заяві у понеділок Комісія з регулювання цінних паперів Китаю заявила, що нещодавно виявила численні випадки маніпулювання фондовим ринком та «зловмисних коротких продажів».
Читайте також: Економіка Китаю протягом року частково відновилася, але населення рекордно скорочується
Як передає Bloomberg, регулятор пообіцяв діяти швидко, щоб зупинити незаконну поведінку, яка перешкоджає стабільній роботі фондового ринку та завдає шкоди інвесторам.
6 лютого індекс CSI 300 додав 3,48% і піднявся до 3311,69 пункту, випливає з даних торгів.