► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Обсяг розрахунків стейблкоїнами
«Глобальний обсяг розрахунків стейблкоїнами за останній рік перевищив $7 трлн. Для порівняння, розрахунки за системами Visa та Mastercard становили $14 трлн», — пишуть представники Circle.
Інфраструктура блокчейну готова впоратися з ще більшою економічною активністю у найближчому майбутньому, упевнені аналітики.
«Ми думаємо, що найближчими роками мільйони підприємств і мільярди людей звернуться до нових фінансових інструментів на основі блокчейну, які конкуруватимуть із традиційними фінансовими установами», — йдеться у повідомленні.
Читайте: PayPal запускає власний стейблкоїн PYUSD
Латинська Америка стає найбільшим споживачем цифрових валют. З середини 2021 року по середину 2022 року громадяни країн регіону здійснили операції на суму $562 млрд.
«51% споживачів з Латинської Америки здійснювали які-небудь покупки за допомогою цифрової валюти, а одна третина використовувала стейблкоїн для повсякденних покупок», — заявили в Circle.
У компанії очікують, що трильйони доларів зрештою перейдуть у фінансові послуги на основі блокчейну.
«Цифрова валюта і блокчейни швидко виходять за рамки звичного, при цьому користувальницький досвід покращується, а самі блокчейни стають швидшими і стійкішими», — роблять висновок експерти.
Читайте: WhiteBIT анонсувала лістинг гривневого стейблкоїна UAHg
Що таке стейблкоїн
Стейблкоїн — це цифрова монета, вартість якої прив'язана до конкретного фізичного активу. Перша така цифрова валюта USDT від компанії Tether з'явилася в 2015 році. Вона має прив'язку до вартості американського долара у відсотковому співвідношенні 1:1.