► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
На рішення про лібералізацію ринку також вплине збереження міжнародної допомоги. Пишний підкреслив, що подальша лібералізація проходитиме поетапно та пов’язана з умовами, а не з конкретними датами.
«Валютна лібералізація безпосередньо залежатиме від того, наскільки добре ми зможемо забезпечити стабільність обмінного курсу і цін при керованому обмінному курсі», — сказав Пишний.
Втім, глава НБУ усвідомлює ризики більш ізоляційної течії у політиці США. «Стабільність обмінного курсу забезпечується насамперед завдяки міжнародній фінансовій підтримці, що дозволяє нам поповнювати міжнародні резерви», — сказав він.
Euromoney пише, що незважаючи на величезний бюджетний дефіцит через війну, приплив міжнародної допомоги дозволив Україні торік відійти від монетарного фінансування і навіть розпочати цієї осені перехід до гнучкого обмінного курсу та зосередитись на таргетуванні інфляції.
Читайте також: МВФ підтвердив потребу України в $42 мільярдів зовнішнього фінансування у 2024 році
Нагадаємо, що після 2 жовтня Національний банк оголосив про скасування режиму фіксованого курсу та перейшов до режиму керованої гнучкості. Внаслідок цього курс долара почав коливатися.