►Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що буде з інфляцією
За її словами, інфляція у єврозоні сповільниться до цільових 2%, якщо зберігати поточні ставки досить довго.
«Це не означає, що щось зміниться в наступні пару кварталів, — пояснила Лагард. — «Досить довго» означає «досить довго».
До того, зростання цін ще може прискоритися, особливо у разі нових серйозних проблем із постачанням енергоносіїв, сказала вона.
Читайте також: ЄЦБ не змінив облікову ставку вперше з липня 2022 року
«Не можна вважати, що загальна інфляція так і буде на поточному (мінімальному більш ніж за два роки) рівні 2,9%», — зазначила голова ЄЦБ. На її думку, нинішнє уповільнення інфляції зумовлене зниженням цін на енергоносії та, ймовірно, не продовжиться.
Нагадаємо
ЄЦБ у жовтні залишив незмінними усі три ключові відсоткові ставки. Базова ставка залишилася на рівні 4,5%, ставка за депозитами — на рівні 4%, ставка за маржинальними кредитами — 4,75%. До цього центробанк підвищував ставки протягом десяти засідань поспіль.
Читайте також: ЄЦБ може зберегти пікові ставки до другої половини 2024 року
«Мінфін» писав, що у вересні 2023 року ЄЦБ підвищив ключові ставки на 25 базисних пунктів. Це сталося вдесяте поспіль. Базова ставка за кредитами зросла до рекордних 4,5%, ставка за депозитами — до 4%, ставка за маржинальними кредитами — до 4,75%. До цього рекордна базова ставка ЄЦБ складала 4,1%, встановлена у червні 2008 року.