►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Інфляція знижується
За його словами, в останні місяці інфляція знижується стрімкіше, ніж було закладено у липневому макропрогнозі.
«По інфляції ми однозначно будемо переглядати прогноз на цей рік у бік зниження (поточний прогноз, складений у липні — 10,6% на кінець 2023 року та 8,5% — на кінець 2024-го). В останні місяці вона знижується стрімкіше, ніж ми закладали у липневий макропрогноз», — повідомив він.
Читайте: В Україні інфляція знизилась до мінімуму за два роки. Як змінились ціни
За словами Ніколайчука, по ВВП ситуація теж краща, ніж регулятор очікував, коли прогнозував зростання цьогоріч на 2,9%.
«Ми бачимо дуже хорошу ситуацію у сільському господарстві. Це один із факторів, чому інфляція нижча цього року — через високий врожай і зернових, і олійних, і овочів та фруктів», — зазначив він.
Заступник голови Нацбанку зазначив, що економіка продовжує демонструвати високу стійкість до воєнної часу. «Ми мали кращу оцінку за другим кварталом. Тому, можливо, переглядатимемо у бік підвищення», — заявив він.
Читайте: ЄБРР зберіг цьогорічний прогноз зростання ВВП України на 1%
Також НБУ, з високою ймовірністю, буде переглядати прогноз міжнародних резервів у бік підвищення, порівняно з липневою оцінкою. Завдяки кращій ситуації на валютному ринку, особливо в середині січня та в середині вересня, і через відсутність проблем з офіційним фінансуванням.
«Що стосується того, як впливає перехід до керованої гнучкості обмінного курсу на макроекономічні прогнози. Я думаю, що на цей рік ефект буде близьким до нуля, оскільки у нас не змінюється націленість на те, щоб забезпечити курсову стійкість», — додав Ніколайчук.
Друзі, вже два роки ми робимо подкасти про валютні коливання, а минулого року — запустили освітні подкасти для інвесторів. Нам важливо дізнатись вашу думку про нашу роботу.
Ми хочемо запитати у вас, чи подобаються вам їх слухати, які теми вас цікавлять, та про що саме ви хотіли б отримувати аудіоінформацію.