Це більш ніж удвічі перевищує кількість дорогих квартир і будинків, проданих в цих містах за той же період 2020 року, і на 52% більше показника 2019-го.
Скільки витрачено
В цілому за перші шість місяців року багаті покупці витратили на дорогу нерухомість $13,8 млрд.
«Ми очікуємо, що суперпродажі в прайм-сегменті в 2021 році завершаться на високому рівні», — зазначив глава відділу досліджень Knight Frank Ліам Бейлі.
Найбільший зростання покупок дорогого житла зафіксовано в Нью-Йорку, де за півроку було придбано 202 об'єкта такої нерухомості.
Читайте також: Рейтинг київських забудовників: чому Київміськбуд не здав жодного будинку в січні-червні
Днями на продаж в місті був виставлений пентхаус в хмарочосі на 432 Park Avenue вартістю $169 млн. І покупець на квартиру площею 767 кв. м за таку ціну, швидше за все, знайдеться: за даними дослідження Corcoran Group, на яке посилається Forbes, в цьому році на Манхеттені вже продано 220 пентхаусів.
Спільний звіт фірми за оцінкою нерухомості Miller Samuel і брокерської компанії Douglas Elliman говорить про те, що середня ціна на квартири на Манхеттені в другому кварталі цього року досягла рекордних $ 999 000.
Міста- лідери
За Нью-Йорком в списку міст з найвищим зростанням продажів елітного житла йде Лос-Анджелес, де за півроку було зареєстровано в три рази більше угод вартістю вище $ 10 млн, ніж роком раніше.
Глава відділу первинних продажів Knight Frank Педді Дрінг пояснив зростання інтересу до дорогої нерухомості в місті «перевагами способу життя, такими як пляжі і зелені насадження».
У Сінгапурі за півроку було продано 119 об'єктів дорогої житлової нерухомості, в Гонконзі — 111, в Лондоні — 106, в Сіднеї — 54, в Дубаї — 22.
Читайте також: Нові податки на нерухомість: чи ризикнуть забудовники підняти ціни на 45%
Бум на ринку
Forbes пояснює бум на ринку дорогої нерухомості не тільки потребою багатих людей у відповідному способі життя.
Статки 2755 мільярдерів, що входять до списку Forbes, зросли з $8 трлн в 2020 році до $ 13,1 трлн зараз. Під загрозою інфляції багаті люди відчайдушно шукають, куди б вкласти свої гроші, відзначає Forbes.
Читайте також: Як українські девелопери йдуть від типового будівництва
Половина інвесторів, опитаних фінансовим холдингом UBS у другому кварталі, вважає, що інфляція в найближчі 12 місяців прискориться. І третина з них планує в зв'язку з цим більше інвестувати в нерухомість.