Що дозвляє рішення 

Рішення дозволить поштовим операторам безперебійнозабезпечувати виплати пенсій та грошової допомоги за відсутності автоматизації в їх відділеннях.

Водночас українські пенсіонери та інші одержувачі грошової допомоги не відчують жодних незручностей під час ідентифікації та верифікації.

Відтепер працівник оператора поштового зв’язку під час виплати коштів від 5 тис. до 30 тис. грн для ідентифікації та верифікації має лише звірити ідентифікаційні дані клієнта з зазначеними у виплатних документах або бланках поштових переказів.

Після звіряння й клієнт, й представник поштового оператора проставляють власноручні підписи у виплатних документах. Виплатні документи мають бути оформлені належним чином, та зберігатися протягом строків, визначених законом про фінансовий моніторинг.

Постанова набула чинності з 14 листопада 2020 року.

Нагадаємо

НБУ затвердив нові правила фінмоніторингу в банках, якими зокрема передбачена дистанційна ідентифікація та верифікація клієнта.

З 1 січня 2021 року отримувачі пенсій, допомог, субсидій, інших соціальних виплат проходитимуть превентивну верифікацію.

У жовтні в Пенсійному фонді роз'яснили, як скористатися сервісом автоматичного призначення пенсії.

12 листопада стало відомо, що Кабмін спростив процедуру відкриття поточних рахунків одержувачам пенсій та грошової допомоги.

Накопичуйте на пенсію з НПФ «Династія»:
22,9% річних у гривні +50 грн від «Мінфіну»