«Для запровадження системи гарантування вкладів ми маємо розуміти фінансову готовність кредитних спілок до участі у такому фонді. Адже такі зміни призведуть до додаткових внесків, а значить і додаткових витрат», — пояснила Рожкова. Наразі ж, повідомила вона, прибутковість кредитних спілок вкрай низька.
Крім цього, наголосила Рожкова, Нацбанк має визначити, чи готові кредитні спілки до таких змін з погляду роботи інформаційних систем. «Для того, щоб стати членом Фонду гарантування потрібно забезпечувати регулярну і досить детальну звітність. Це вимагатиме додаткового операційного навантаження», — сказала перший заступник голови НБУ.
Обирай депозит в каталозі від «Мінфіну» та отримай до 11,1% річних
Як повідомила директор департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ НБУ Ольга Гурбич, у наступному році НБУ планує визначитись із оптимальною моделлю системи гарантування вкладів у кредитних спілках.
Скільки зараз кредитних спілок
Наразі в Україні зареєстровано 327 кредитних спілок і спостерігається тенденція зменшення їх кількості. Так, за підсумками І кварталу цього року їх було 335, а ІІ кварталу – 328.
Водночас активи кредитних спілок цього року зростали. На кінець І кварталу цього року вони становили 2,542 млрд грн, а ІІ кварталу – 2,567 млрд грн.
Читайте також: Кредитні спілки. НБУ дав роз'яснення, які права та ризики учасників
Нагадаємо, як повідомляв «Мінфін», з 1 липня 2020 року НБУ став регулятором кредитних спілок, а також страхових компаній, ломбардів та інших фінансових установ.