Що кажуть експерти

За словами аналітиків, національні криптовалюти (CBDC) зараз знаходяться в ідеальних умовах для розвитку. Фінансова система знаходиться на порозі експоненційних змін, зазначили в Deutsche Bank.

Китай вже почав проводити широкомасштабне тестування платіжної системи на основі цифрового юаня (DCEP), хоча біткоін з'явився лише 11 років тому. Тепер DCEP може усунути потребу в використанні SWIFT, що дасть шанс юаню стати міжнародною резервною валютою.

Що буде з доларом

Аналітики підкреслили, що прийняття CBDC в міжнародній торгівлі призведе до ослаблення ролі долара на глобальному фінансовому ринку. Раніше долар став резервною валютою завдяки початку торгівлі сировинними ресурсами в цій валюті, зміна лідера — це довгий процес, зазначив головний інвестиційний стратег Deutsche Bank Геріт Хайн.

Нагадаємо

В кінці липня Народний банк Китаю повідомив, що залучив до тестування DCEP в реальних умовах в цілому більше 20 компаній.

У серпні влада представила розширений список регіонів, які візьмуть участь у широкомасштабних випробуваннях цифрового юаня.

Читайте також: Цифрова валюта «забере» у населення банківські кредити — аналітики

На додаток до цього Міністерство комерції КНР анонсувало поширення тестів DCEP на великі комерційні транзакції.

Раніше участь у випробуваннях цифрового юаня підтвердили чотири найбільші комерційні банки — Bank of China, Agricultural Bank of China, Industrial and Commercial Bank of China і China Construction Bank.

Читайте також: У Конгресі США задумалися над випуском цифрового долара

Цифрова валюта стає популярною

  • 54% центробанків в світі, що беруть участь в опитуванні Світового банку в 2019 році, в даний час вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
  • 32% поки не вивчали питання.
  • Тільки 15% після проведення досліджень прийняли рішення не випускати CBDC.

Раніше «Мінфін» писав, що цифрову єну влітку 2020 року почав тестувати центробанк Японії.

Читайте також: Mastercard запустила платформу для тестування національних криптовалют

НБУ працює над цифровою гривнею

Як писав «Мінфін», Нацбанк України готовий випустити електронні гроші — е-гривню.

У 2018 році Нацбанк уже проводив пілотний проект і тестував використання електронних грошей серед своїх співробітників. Тестування базувалося на технології блокчейн та інфраструктурі платіжної системи «Простір».

В обіг було випущено обмежений обсяг електронної гривні – трохи більше 5000 грн. Вся емісія е-гривні увійшла в обіг готівки поза банками.