Що вплинуло на прибуток

Фінансова установа зберегла стабільність та довіру клієнтів. Зростання строкової ресурсної бази Ощадбанку становило 9,8 млрд грн.

Кредитування

При цьому банк розвивав кредитування у роздрібному сегменті, де приріст кредитного портфеля становив понад 1 млрд грн та у сегменті мікро, малого та середнього бізнесу (ММСБ), де надано кредитів на суму 2,2 млрд грн.

Читайте також: Прибуток банків України у серпні скоротився у 1,8 раза

Онлайн-платежі

За час карантину кількість користувачів сервісу Ощад 24/7 зросла на 350 тисяч клієнтів – до 4 млн 300 тисяч осіб. Кількість онлайн-платежів зросла на 40%. Загалом, нині 89% операцій банку проходить через дистанційні канали і тільки 11% — через каси. Це відіграло важливу роль у тому, що комісійний дохід банку порівняно з аналогічним періодом минулого року зріс на 16,6%.

Роздрібний бізнес

Банк продовжує запроваджувати інновації у сфері роздрібного бізнесу. У 2020 році Ощадбанк запустив нові флагманські карткові продукти, а також цифрову картку з можливістю відкриття рахунку в гривні, доларах або євро.

У партнерстві з Visa Ощад запустив інноваційний сервіс ОщадPAY для бізнесу на базі технології Visa Tap to Phone для приймання безконтактних платежів у смартфонах.

Читайте також: НБУ затвердив Наумова, але банком все ще керує Пишний

Зменшення проблемної заборгованості

Ще одним фактором успішного фінансового результату стала робота Ощадбанку по зменшенню обсягів проблемної заборгованості.

За динамікою покращення кредитного портфеля у першому півріччі 2020 року Ощадбанк вкотре посів перше місце у державному банківському секторі. За цей період портфель непрацюючих кредитів Ощаду скоротився на 21% або на 16,4 млрд грн.

Читайте також: У вересні держбанки розлучаться з «поганими кредитами» на 25 мільярдів — Шевченко

Погашення боргів

Банком забезпечено планове погашення частини зовнішнього боргу на суму 404 млн доларів США.

Нагадаємо

Платоспроможні банки України в серпні 2020 року одержали 4,252 млрд грн чистого прибутку, що в 1,8 раза менше, ніж за аналогічний період 2019 року (7,567 млрд грн).

За вісім місяців 2020 року чистий прибуток банків зменшився на 26,3% — до 32,641 млрд грн щодо відповідного показника роком раніше (44,294 млрд грн).

Читайте також: Скільки і на чому банки заробляли в першому півріччі