Вплив карантину
Через карантинні обмеження в другому кварталі 2020 року лізингових угод було укладено на 3% менше, ніж у квітні-червні минулого року — 4,1 млрд грн і 4,3 млрд грн відповідно.
Предметом лізингу в нових договорах у першому півріччі на 40% був колісний автотранспорт (в основному легковий), 37% — сільгосптехніка, 13% — з/д техніка. Частка спецтехніки зросла до 8% за звітний період.
Читайте також: Ринок лізингу зріс на 18%. Які зміни на нього очікують
Перше півріччя
Обсяг угод лізингу в першому півріччі 2020 року склав 8,39 млрд грн, що на 52% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
У січні-червні 2019 року лізингових угод в Україні було укладено на суму 17,6 млрд грн.
За весь минулий рік сума договорів зросла на 18% у порівнянні з 2018 роком до 26 млрд грн.
Читайте також: На ринок небанківського лізингу очікує зміни: Капітал 3 мільйони та ліцензія фінкомпанії
Читайте також: Понад 13% авто в Україні купують на умовах лізингу
Прогнози
У 2021 році очікується незначне зростання ринку, а у 2022 році ринок перевищить показники 2019 року.
Що змінилося на ринку
- 12 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила новий закон, який змінив політику регулювання небанківського лізингового ринку в Україні (закон про «спліт»). Відповідно до нового закону, Національний банк перебрав на себе регулювання та нагляд за лізинговим ринком України.
-
З 1 липня Національний банк встановив єдині вимоги та для надання послуги фінансового лізингу вимагатиме від лізингодавця отримання ліцензії на здійснення діяльності фінансової компанії.
-
Лізингодавці, що вже зараз існують на ринку, будуть переоформлені в статус фінкомпаній з відповідним видом ліцензії автоматично.
-
Як і раніше, окрім надання фінпослуг лізингодавці зможуть займатися також іншою господарською діяльністю, в тому числі оперативним лізингом.
-
Згідно із серпневими даними регулятора, на ринку обліковується 144 лізингові компанії.