За словами Тараса Козака, дохідність муніципальних облігацій сьогодні вища за ОВДП. Тому такі папери будуть цікаві для внутрішніх інвесторів, для інституційних інвесторів, зокрема для фондів та страхових компаній. Також такі облігації можуть зацікавити іноземних інвесторів, які шукають високу дохідність.
«В найближчі роки ми плануємо брати участь у випуску облігацій багатьох міст із різною дохідністю. Зрозуміло, що Харків, Київ чи Львів можуть залучати кошти під 12-13%, а якщо це будуть міста з населенням 300-400 тис., то дохідність за такими облігаціями може становити 15-16%», — зазначив президент інвестиційної компанії Універ.
Інвестиції в муніципальні облігації зараз більш надійні, ніж років 10 тому, коли відбувалися дефолти міст, переконаний Тарас Козак. Ситуацію, на його думку, змінила децентралізація і збільшення надходжень в бюджети міст.
Водночас акумулювати великі кошти для ремонтних чи будівельних робіт міста самостійно не можуть. Тому вони будуть зацікавлені у випуску облігацій.
Харків стартує влітку
Тарас Козак повідомив, що на початку серпня харківська міська рада планує розмістити нові муніципальні облігації на 600 млн грн. Їхня дохідність становитиме не менше 12% річних.
Дохідність за облігаціями Харкова, зазначив експерт, визначатиметься за спеціальною формулою: облікова ставка НБУ плюс 5 відсоткових пунктів, але не нижче 12% річних. Передбачається, що термін розміщення облігацій становитиме 3 роки. Для порівняння: річні гривневі ОВДП на минулому аукціоні були розміщені зі ставкою 10,7%.
У чому мінуси
Як повідомляв «Мінфін», у муніципальних облігацій є кілька недоліків.
Оподаткування. За муніципальними облігаціями немає ніяких пільг і за дохід з них слід заплатити податок з доходів фізосіб за ставкою 18% і військовий збір 1,5%.
Терміни розміщень. Короткострокових розміщень державних облігацій, на 1-2 роки, зовсім небагато. Превалюють випуски на 3-10 років.
Читайте також: Скільки можна заробити на облігаціях різних країн
Нерозвинений ринок. Немає ліквідного вторинного ринку облігацій. Тобто їх непросто перепродати на першу вимогу, якщо раптом будуть потрібно гроші.