Паніка через коронавирус триває в усьому світі, а кількість заражених в Україні істотно зросла. Це змусило уряд продовжити карантин і ввести надзвичайний стан вже на всій території країни. На паніці та страхах заробляють спекулянти. Зараз у них «золотий час» як на міжбанку, так і на готівковому ринку.
Читайте також: Чим надзвичайна ситуація відрізняється від надзвичайного стану
До внутрішніх проблем додаються й активні валютні ралі по парі євро/долар на світових майданчиках. Це пов'язано з масованним накачуванням ФРС США та ЄЦБ своїх ринків грошовою ліквідністю. Регулятори це роблять, щоб утримати економіки США та Євросоюзу від рецесії. Поведінка цієї валютної пари на міжнародних ринках суттєво впливає і на курс євро щодо гривні.
До того ж, досі не зрозуміло, чи схвалить Верховна Рада «антіколомойский» закон і закон про землю. Це дуже важливо, бо від цього залежить підписання з МВФ нового пакета кредитування, а також подальша поведінка цілого пулу зовнішніх кредиторів України. Не треба забувати і пропозиції уряду про перегляд бюджету 2020 року з істотним збільшенням розміру його дефіциту.
З позитиву — дефіцит готівкової валюти в касах фінустанов і в обмінниках фінкомпаній, завдяки аукціонам НБУ, поступово скорочується. Намір регулятора і надалі проводити такі операції має усунути остаточно цю проблему у найближчі декілька тижнів.
Читайте також: Існує тільки одна справжня загроза для курсу гривні
У вихідні в обмінниках буде повний різнобій котирувань. Це пов'язане як з наявними у них фізичними обсягами готівкової валюти і гривні (якої їм теж не вистачає), так і з різною оцінкою ступеня курсових ризиків у власників мереж обмінників.
Більш обережні віддадуть перевагу широкому спреду між купівлею та продажем. А бажаючі максимально заробити на ситуації, що склалася, будуть активно працювати в форматі «з обороту», виставляючи середній рівень спреда та орієнтуючись по факту в основному на реальні обсяги попиту і пропозиції з боку їх клієнтури.
Певна знервованість на ринку збережеться, особливо в регіонах, де з обсягами наявної в обмінниках «живої» валюти поки що залишаються досить великі проблеми.
Курси валют на вихідні
Котирування готівкового долара будуть у межах широкого коридору: прийом 28,20- 28,40 гривень, продаж 28,45 — 28,65. Спред по долару складе від 25 до 45 копійок. Деякі обмінники можуть ще коригувати свої цінники на плюс-мінус до 5-10 копійок до розрахованих «Мінфіном» курсів залежно від поставлених перед ними індивідуальних завдань.
Котирування євро. Продовження валютних ралі по парі євро / долар через дії ФРС США та ЄЦБ можливе й на п'ятничної азіатської (нічної для України) сесії.
Тому у суботу фінансисти ще можуть скорегувати свої курси за готівковим євро щодо гривні в залежності від закінчення азіатських торгів.
Але в цілому, якщо не буде сюрпризів на нічній сесії з п'ятниці на суботу — поки вони будуть орієнтуватися на вечірній п'ятничний крос-курс близько 1,095-1,10 долара за євро.
За розрахунками «Мінфіну» на 28-29 березня курс готівкового євро в обмінниках буде в межах широкого коридору: прийом 30,87- 31,09 гривень і продаж 31,15- 31,37 гривень при спреді від 28 до 50 копійок та більше. Причина — дуже велика волатильність курсу євро щодо долара на світових ринках. Але основна частина обмінників буде працювати у межах більш вузького коридору від 30,50 до 31 гривні.
Виходячи з індивідуальних завдань того чи іншого обмінного пункту — фінансисти можуть ще додатково коригувати вказаний «Мінфіном» курсовий коридор у межах до плюс-мінус 15-30 копійок на євро.
Євро буде самої ризиковою для фінансистів в ці два вихідних з трьох основних валют в українських обмінниках з точки зору ймовірності істотних коливань і тому цінники по ньому будуть часто змінюватися в залежності від ситуації.
Котирування російського рубля. Російську валюту продовжує лихоманити в межах 77-80 рублів за долар. Тому на вихідні власники обмінників продовжать страхуватися від валютних ризиків по рублю за рахунок розширення спреду між його купівлею і продажем. За нашими розрахунками його курс буде у межах: прийом за 1 рубль на рівні 0,340- 0,350 гривень і продаж 0,355 — 0,365.
Як завжди, частина обмінників може ще додатково коригувати свої цінники по рублю в межах до плюс-мінус 0,005 — 0,008 копійок на рублі до вказаних «Мінфіном» рівнів.