Це буде більш сильне скорочення, ніж після фінансової кризи 2008 року.

Очікування банків

Goldman Sachs очікує, що розвинені економіки «дуже різко скоротяться» у другому кварталі, включаючи падіння економічної активності в США на 24%. Це в два з половиною рази більше попереднього післявоєнного антирекорду.

Читайте також: JP Morgan спрогнозував, коли фондові ринки знову рекордно злетять

Уряди різних країн вживають безпрецедентних заходів, щоб стримати епідемію коронавіруса. Ці ж міри можуть спровокувати рецесію світової економіки.

«Коронакриза — або, якщо бути більш точними, відповідь на кризу — є фізичним (на відміну від фінансового) стримуючим фактором для економічної активності, безпрецедентним в післявоєнній історії», — написав інвестбанк клієнтам.

Читайте також:Коронавірус може вплинути на економіку більше, ніж фінансова криза 2008/2009 років — Moody's

Раніше повідомлялося

Bank of America офіційно заявив, що економіка США увійшла в рецесію.

Прогнози аналітиків

  • Пандемія коронавірусу цього року приведе країни Європейського союзу до рецесії. Таку заяву зробив комісар з внутрішнього ринку ЄС Тьєррі Бретон.
  • Експерти говорять про рецесію, якщо ВВП демонструє негативні показники протягом двох кварталів поспіль.
  • Команда Morgan Stanley заявила, що глобальна рецесія є її «базовим сценарієм», і цього року темпи зростання світового ВВП впадуть до 0,9%.

  • Економічна команда Goldman Sachs спрогнозувала ослаблення зростання економіки до 1,25%. S&P Global також оприлюднила свій прогноз, в ньому зростання очікується на рівні 1-1,5%.

Читайте також: Коронавірус і фінансова криза. Що буде з економікою України

  • Видання зазначає, що прогнозований спад не буде таким болючим, як падіння до 0,8% у 2009 році. Однак прогнози виявилися гіршими, ніж спади 2001 року і початку 1990-х років.

  • І Morgan Stanley, і Goldman Sachs заявили, що можна очікувати відновлення економіки у другому півріччі, однак не варто забувати про ризики, які загрожують ще більш кардинальним спадом.

  • На думку аналітиків, основний збиток від впливу COVID-19 і жорстких фінансових умов принесе матеріальний шок для світової економіки, враховуючи закриття на карантин заводів, фабрик, шкіл, ресторанів, магазинів по всьому світу.

Читайте також: COVID-19: обвал котирувань, криза туризму і валютна паніка

  • Перспективи можуть погіршитися, якщо епідемія триватиме довше, ніж очікувалося. Заморожування ринків або повільна реакція з боку урядів також розглядаються як загрози.

Читайте також: Через коронавірус Китай закачає у власну економіку 156 мільярдів євро