«Ощадбанк потрібно буде «привести у форму», зробити його ефективним. А на це потрібні роки. Зараз наша мета — зробити його абсолютно ринковим. Мова не тільки про участь у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб. Наглядова рада має провести ревізію бізнес-моделі банку, визначити, якою вона повинна бути», — повідомила Катерина Рожкова.

Крім цього, за її словами, продавати державні банки варто в ситуації, коли економіка зростає. «В іншому випадку, банківський бізнес не буде привабливим для покупців», — зазначила вона.

Депозити зі ставкою до 17,5% річних та додатковим бонусом від «Мінфіну»

Наразі йде підготовка до залучення в капітал Ощадбанку міжнародного інвестора, розповіла Катерина Рожкова. Такий інвестор має купити частину акцій банку, допомогти вдосконалити його роботу та підготувати банк до подальшої приватизації.

Можливі різні варіанти

В перспективі приватизація Ощадбанку може бути частковою або повною. «Подивіться на Сбербанк РФ — 50% плюс одна акція належать Центробанку РФ, 49% — у вільному обігу на біржі. Таку структуру обрали через те, що це занадто великий банк для країни. Робити його повністю державним небезпечно з точки зору фінансової стабільності. У нас такі речі теж можуть мати місце. Подивимося, де ми опинимося з Ощадом до того моменту, як він буде готовий до приватизації. Може бути обраний будь-який з варіантів — і виведення його на фондовий ринок, і продаж всіх державних акцій, або тільки якоїсь частини», — повідомила перша заступниця голови Нацбанку.

Як просувається приватизація держбанків

Наразі державі належать чотири банки: Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

У лютому 2018 р Кабмін затвердив Стратегію розвитку держбанків. Одна з цілей, поставлених в документі — скоротити державну частку в банківському секторі вдвічі — з нинішніх 55% до 24% до 2022 р.

2 жовтня цього року Верховна Рада вилучила Ощадбанк з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, тим самим прибрала стоп-фактор подальшого розвитку банку.

Читайте такожБільше мільярда на рік. Стало відомо, скільки Ощадбанк платитиме за участь у ФГВФО

Відповідно до урядової Стратегії 20% Ощадбанку мають бути продані міжнародній фінансовій установі у наступному році. Про плани увійти до капіталу Ощадбанку заявляв Європейський банк реконструкції та розвитку.