Минфин - Курсы валют Украины

Установить
rulani60
Елена Рассамаха
23 марта 2011, 11:40
Елена, Днепропетровск
Здравствуйте, Татьяна! Может быть этот вопрос и не к Вам, но хотелось бы узнать: Налоговый кодекс, статья 175 «Визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки». Суть вопроса: Мы оформили ипотечный кредит в 2000 году на 15 лет. На данный момент осталось выплатить 10 тыс грн. Ежегодно мы добросовестно, 1 раз в квартал, по условиям договора, выплачивали проценты и погашали тело кредита. Муж (договор на его имя)оформлен по трудовой, т.е. налоги из з/п перечислялись регулярно. С чего надо начать, где и какие документы собрать, чтобы вернуть проценты за пользование ипотечным жилищным кредитом в целях начисления налоговой скидки?
Заранее спасибо.
Ответ эксперта
nadtochiy
Татьяна Надточий
24 марта 2011, 12:10
Податковий кодекс набрав чинності 01 січня 2011 року і застосовується лише до відносин, які виникли після цієї дати.
До 01.01.2011 діяв Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб», який також передбачав можливість повернення державою частини сплачених процентів по іпотечному житловому кредиту.
Закон називав таке поверення «податковим кредитом», а Кодекс «податковою знижкою».
Право на податковий кредит (податкову знижку) позичальник має лише протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року придбання житла.
При цьому, і Кодекс і Закон передбачають, що якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту (податкової знижки) за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Отже, оскільки Ви придбали житло в 2000 році, то 10-річний період закінчився в 2009 році. Тобто, на цей час Ви вже втратили право на повернення частини процентів, сплачених по іпотечному кредиту, отриманому в 2000 році.
Для повернення частини відсотків позичальнику (тобто, Вашому чоловіку) потрібно було щорічно подавати до податкової інспекції:
1) податкову декларацію;
2) довідку з місця роботи про нараховану за рік заробітну плату та утримані з неї внески;
3) копію паспорту (у тому числі з відміткою про те, що придбане та передане в заставу житло є його основним місцем проживання);
4) копію ідентифікаційного номеру;
5) копію кредитного договору;
6) копію договору іпотеки;
7) копію договору про придбання житла;
8) копії розрахункових або касових документів (тобто, платіжного доручення, меморіального ордеру, квитанції чи заявки на переказ готівки) про сплату ним банку процентів по іпотечному житловому кредиту;
9) реквізити банківського рахунку для перерахування податкового кредиту.
Следить за новыми комментариями

Комментарии

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться