Минфин - Курсы валют Украины

Установить
Sergey9
Sergey9
21 сентября 2012, 11:03
Сергей, Киев
Здравстуйте, подскажите пожалуйста, как физическое лицо — гражданин Украины может вложить деньги в создаваемое новое предприятие в Беларуси, быть в одном лице учредителем и директором.
1. Нужно ли получать какие-то разрешительные документы в Украине и какими законодательными актами, инструкциями регулируется их получение сейчас.
2.Какой порядок и по каким документам переводят деньги в уставной фонд иностранной компании?
Заранее, Спасибо!
Ответ эксперта
ivantsebak
Іван Цебак
23 сентября 2012, 15:46
Доброго дня

щодо створення у Білорусії підприємства і щодо можливості бути і засновником і директором, то це регулюються білоруським законодавством, і це питання до колег із Білорусії, скажу єдине, що в Україні таке можливо і закон не забороняє так робити.

щодо інвестицій коштами, то регулюється це такими нпа:
1. закон Про нац банк Ураїни,
2. декретом КМУ Про систему валютного регулювання і валютного контролю,
3. Постанова Правління Національного банку України від 16 березня 1999 року N 122 Про затвердження Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон

Для інвестування коштів закордон необхідно отримати індивідуальну ліцензію у НБУ

Отже, для отримання індивідуальної ліцензії для здійснення інвестиції за кордон заявник повинен подати до НБУ наступні документи. При цьому інвестицію за кордон визначено як валютну операцію, яка передбачає придбання суб'єктами інвестицій основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав, цінних паперів та їх похідних в обмін на валютні цінності з метою отримання прибутку або досягнення соціального ефекту.

До НБУ подаються наступні документи:
1) заява про видачу ліцензії. Заява заповнюється відповідно до затвердженої НБУ форми;
2) оригінали або нотаріально засвідчені копії договорів (угод) та/або інших документів (рішення засновника, протокол загальних зборів акціонерів тощо), що є підставою для здійснення резидентом інвестиції за кордон. Не потребують перекладу на українську мову ті документи, що складені російською мовою, а також ті, що складені іноземною мовою з одночасним наведенням їх тексту українською або російською мовою;
3) оригінали або нотаріально засвідчені копії документа про реєстрацію об'єкта інвестиції за кордоном (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо) та його установчих документів. Варто зазначити, у випадку якщо законодавством країни інвестицій передбачено інший порядок реєстрації об'єкта інвестиції (тобто спочатку вимагається перерахування коштів, а після їх внесення здійснюється реєстрація об'єкта інвестиції), який підтверджений відповідним витягом із законодавства країни інвестиції, то розгляд документів резидента може здійснюватися без подання ним документів, перелічених у цьому пункті.

Після отримання документів НБУ протягом 5 робочих днів перевіряє їх на відповідність вимогам законодавства та передає спеціальним державним органам по боротьбі з організованою злочинністю (ГУБОЗ) для отримання висновку.

Рішення про видачу Національним банком України ліцензії приймається протягом 25 робочих днів, з урахуванням висновків спеціальних державних органів по боротьбі з організованою злочинністю, якщо вони надійшли протягом строку розгляду документів заявника. Ліцензія видається виключно на строк, що необхідний для перерахування валюти за кордон.

Після отримання ліцензії заявник має право здійснити інвестицію за кордон шляхом пред'явлення ліцензії банку, через який буде здійснюватись таке інвестування. Банк, що його обслуговує, проставляє на ліцензії позначку про суму і дату інвестиції та зберігає копію ліцензії з відмітками у себе. Заявник, здійснивши перерахування валюти за кордон, зобов'язаний протягом 14 календарних днів з моменту здійснення операції надіслати до Національного банку України повідомлення про фактично здійснену інвестицію згідно з відповідним додатком, передбаченим Інструкцією про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон.

При підготовці документів слід враховувати наступні обставини, які можуть стати підставою для відмови у видачі ліцензії:
1) відсутність документа/документів, перелічених вище;
2) невідповідність поданих документів вимогам чинного законодавства України. Як правило, це неналежне оформлення копій документів: відсутність нотаріального надпису, апостиля, незавірений переклад, виправлення, затирання, поправки тощо;
3) виявлення в поданих документах недостовірної інформації;
4) порушення проти заявника справи про банкрутство;
5) заборони або обмеження щодо іноземних інвестицій, передбачені чинним законодавством України та/або країни інвестиції;
6) отримання від спеціальних державних органів по боротьбі з організованою злочинністю (ГУБОЗ) негативних висновків щодо надання ліцензії, які містять інформацію про те, що ліцензія може бути використана для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму або реалізації інших злочинних намірів.

Окрім відмови у видачі ліцензії, НБУ має право її відкликати. Підставами для відкликання ліцензії можуть бути:
1) порушення власником ліцензії її умов;
2) письмова відмова від здійснення інвестиції;
3) припинення інвестиції;
4) встановлення факту подання документів для отримання ліцензії, що містять заздалегідь недостовірну інформацію.
Важливо зазначити, що перелік підстав для відмови видачі ліцензії, а також її відкликання є вичерпним, тобто жодні інші підстави, не передбачені законодавством, не можуть бути причиною для відмови.

Заявник у разі відкликання виданої ліцензії повинен припинити інвестицію за кордоном, яку він проводив (здійснював) на підставі цієї ліцензії, та повернути в Україну усі кошти, отримані внаслідок припинення власником ліцензії інвестиційної діяльності, а також доходи (прибутки), отримані від здійснення цієї інвестиції за кордон.

ось так коротко про інвестиції до білорусії
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 1

+
0
Duke
Duke
21 сентября 2012, 11:28
#
Обратитесь сюда, пожалуйста minfin.com.ua/questions/invest/
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться