Минфин - Курсы валют Украины

Установить
molika
molika
3 октября 2013, 9:25
Доброго дня шановні колеги! У нас є філія в іншій області, яка є структурним підрозділом з власним балансом та рахунком в банку. Було оформлено положення, довіреність, посадова інструкція, контракт з керівником філії. В довіреності передбачено: «Директор філії не вправі здійснювати дії, які виходять за межі зазначених у цій Довіреності або Положенні про філію ТОВ повноважень. Юридичні дії, вчинені Директором філії поза межами його повноважень, не породжують для Філії чи Товариства жодних прав та обов'язків». На сьогоднішній день директор філії взяла позику, що прямо заборонено в довіреності, крім того такі повноваження не передбачені Положенням про філію. Так ось таке питання, якщо ми закриємо філію, то чи ми будемо нести відповідальність за неповернення цієї позики?
Дякую за відповідь.
Ответ эксперта
Corporate
Дарья Мантюк-Кирилова
4 октября 2013, 12:44
Доброго дня!

Щодо Вашого запитання слід сказати наступне.

Відповідно до положень Цивільного кодексу України (ЦКУ) однією з загальних вимог, додержання якої є необхідною для чинності правочину є те, що особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності (ч.2 ст.203 ЦКУ). Недодержання в момент вчинення правочину стороною даної вимоги є однією з підстав недійсності правочину (ч.1 ст.215 ЦКУ).

Враховуючи той факт, що договір позики був укладений Директором поза межами його повноважень, даний договір може бути визнаний недійсним в судовому порядку. В той же час, у разі визнання правочину недійсним кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, — відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування (ч.1 ст.216 ЦКУ).

Слід зазначити, що до моменту визнання договору позики недійсним, такий договорів буде вважатись правомірним (ч.1 ст.204 ЦКУ), а отже всі права і обов’язки за даним договором (в тому числі, обов’язок повернення позики) мають виконуватись належним чином.

Таким чином, юридичній особі в будь-якому випадку необхідно буде повернути позику: або в межах реституції у випадку визнання правочину недійним, або в межах належного виконання умов договору.

Для більш детального вивчення Вашої ситуації та аналізу податкових та інших юридичних наслідків повернення/неповернення позики, Ви можете звертатись за тел.: +380 (44) 235 88 77.
Следить за новыми комментариями

Комментарии

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться