Обмін валюти

dorogobcev 4 октября 2018, 17:15
Прошу співробітників банку надати відповідь, чому касир у відділенні банку відмовився обміняти 20 доларів без паспорта?
Чи відома вам постанова №364 НБУ від 02.08.2016, що говорить — «фізичні особи зможуть проводити обмін валют на суму до 150 тис. грн в еквіваленті без надання документів».
Поганий банк із некваліфікованими співробітниками.
Нікому не раджу цей банк, тому що він вигадує власні правила.

4 октября 2018, 17:40
Мне тоже не нравится это правило…

Но если внимательно прочитать постанову, то она говорит:

«1. Банкам, фінансовим установам дозволяється здійснювати: операції з продажу фізичній особі-резиденту готівкової іноземної валюти за готівкові гривні на суму, яка менша в еквіваленті, ніж 150 000 гривень, без пред’явлення документів;»

То есть РАЗРЕШАЕТСЯ НЕ СПРАШИВАТЬ. Но ничто не запрещает спрашивать.

Бюрократия.

Разница в том, что раньше НБУ обязывал спрашивать документы при обмене валюты, а сейчас не обязывает. Но и не запрещает.
dorogobcev
dorogobcev
4 октября 2018, 18:47
Продовжу…

У банку є зобов'язання: «Банк, фінансова установа зобов'язані здійснювати валютно-обмінні операції, крім тих, що проводяться через платіжні пристрої...» III.5 ПОСТАНОВА від 12.12.2002 № 502 (деталі на http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/z0021-03)
Маємо:
1) зобов'язання на здійснення валюто-обмінної операції
2) дозвіл (на те, щоб виконати зобов'язання у спрощеній формі без документів).

Тому вищенаведені дії банку(як мінімум) порушують правила НБУ.

Це не бюрократія — це просто непрофесіоналізм.
Можливо ви зі мною знову не будете згодні?
5 октября 2018, 12:26
Я не юрист, но есть две формулировки по одной и той же ссылке http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/z0021-03:

«Банк, фінансова установа зобов'язані здійснювати валютно-обмінні операції, крім тих, що проводяться через платіжні пристрої, з оформленням квитанції про здійснення валютно-обмінної операції/розрахункового документа РРО.»
и
«Банкам, фінансовим установам дозволяється здійснювати: операції з продажу фізичній особі-резиденту готівкової іноземної валюти за готівкові гривні на суму, яка менша в еквіваленті, ніж 150 000 гривень, без пред’явлення документів;»

Опять же, хочу, чтобы Вы понимали — мне тоже не нравится запрашивание доков в банках, но с точки зрения закона (по крайней мере того, что приведен по ссылке), я не вижу нигде информации о том, что банк ОБЯЗАН НЕ ЗАПРАШИВАТЬ документы или ОБЯЗАН ПРОДАТЬ ВАЛЮТУ В ЛЮБОМ СЛУЧАЕ. Т.е. я не вижу, что банк нарушает требования НБУ, ведь нигде не написано, что запрашивать документы — запрещено. НБУ дал возможность банкам самим решать, запрашивать или нет. Я это так понимаю.

Курс валют в Укрсиббанке

Курс валют в Укрсиббанке