Обман банку по Доступна іпотека

NickT 17 апреля 2023, 17:10
!!! Будь ласка, відпишіться ті, у кого сталося щось подібне.

В 2021 році між мною та ПАТ КБ приватбанк було укладено договір іпотечного кредитування, що було включено до Програми Державної підтримки «Доступна іпотека 7%».
Рішення про видачу кредиту, про відповідність умовам програми було прийнято приватбанком. Окрім цього перевірку площі предмету іпотеки (квартири) та оцінку було проведено «незалежним» суб'єктом оціночної діяльності, акредитованим в ПАТ КБ приватбанк (тобто їхня людина) без виїзду на місце.
Отже представником ПАТ КБ приватбанк було озвучено, що немає потреби щось додатково перевіряти оскільки предмет іпотеки!!! повністю задовільняє умовам Порядку та Програми!!!
Майже рік ми сплачували кредит і все було добре. Ніяких затримок з нашого боку. Аж раптом банк надіслав дивне повідомлення про те, що у нас є заборгованість.
Виявилося, що наша квартира не відповідає умовам участі в програмі, бо площа більша на 1,7 кв.м. і наш кредит виключили з програми.
І фонду, і банку в цьому випадку плювати, що рішення про кредит приймали не ми, а вони. Що вони навіть не перевіряли дійсну площу квартири, бо їх «незалежний» експерт керується папірцями і отримує гроші не за експертизу квартири, а за копіювання даних з одного папірця в інший.
Тобто Фонд, який включив наш кредит в програму «Доступна іпотека 7%» вирішив виключити наш кредит з програми і винними залишились не співробітники банку, які погодили і надали цей кредит, а ми, які надали абсолютно всі документи, всі довідки та заяви (всі ці документи є в наявності). Чому кінцева відповідальність лежить не на фінансовій установі, яка видала кредит з включенням до програми «Доступна іпотека», а на нас, простих людях, лікарях, які збирали кошти усе життя, щоб нарешті купити квартиру?
Окрім величезного боргу, який приватбанк тепер самостійно списує з мого рахунку щомісяця (бо фонд забрав у них компенсацію майже через рік після того, як кредит було видано) є ще інші дивні борги:
приватбанк повідомляє про необхідність відшкодувати Банку витрати по сплаті податків до бюджету, що були сплачені Банком при поверненні Фонду Розвитку Підприємництва суми 35 тис грн. неправомірно отриманої підтримки, компенсованої Фондом.
Уявляєте? Це ми отримали неправомірну вигоду! Це саме ми, а не банк собі видали кредит, включили його в програму «Доступна іпотека» і забрали собі на рахунок 35 тис.грн.
Ми б не брали цей кредит в приватбанку, якби приватбанк прийняв рішення, що квартира не відповідає вимогам. Але вони вирішили, що відповідає! НЕ МИ!
!!! Будь ласка, відпишіться ті, у кого сталося щось подібне. Давайте будемо боротися з приватбанком, з цими шахраями, які наживаються на простих людях і не несуть жодної відповідальності за свої помилки.
17 апреля 2023, 18:59
Добрий вечір!
На жаль, у відгуці недостатньо даних, щоб ідентифікувати вас та перевірити інформацію за ситуацією. Ми звернулись в приватному повідомленні, щоб уточнити ваші контакти.

17 апреля 2023, 21:03
Краще робити це законними способами.
ми плануємо звернутись до юристів, написати звернення президенту, кабміну, верховній раді, в фонд, який вже наче немає стосунку до цього всього (зручно ж — був фонд можна було їм писати звернення, а тепер комусь іншому передали цю справу і вони легко скажуть, що це все папєрєднікі). псувати майно — це погано з точки зору нашого спільного майбутнього.
10 мая 2023, 1:23
Про перевищення площі на 1,7 кв.м. заявив Приватбанк чи Фонд? Цікаво, яким чином вони це виявили?
22 мая 2023, 13:01
Заявив приват ніби після того, як їм Фонд повідомив, що наш договір виключено з Програми.
Перевіряти їм не треба було. Є ж документи — експертиза та всі документи по квартирі. Ми нічого не приховували і там дійсно було 61,7 кв.м. Але… Там насправді площа менша, бо ми це вже переміряли. А от перевірку площі предмету іпотеки (квартири) та оцінку було проведено «незалежним» суб'єктом оціночної діяльності, акредитованим в ПАТ КБ приватбанк (тобто їхня людина) БЕЗ ВИЇЗДУ на місце. Тобто він за наші гроші просто переніс інформацію з документів забудовника в свою оцінку. Якби банк нам сказав, що квартира не відповідає вимогам ми б найняли дійсно незалежного експерта і за результатом забудовник був би змушений показати коректну площу квартири (хай і без зменшення вартості бо це тут не основне). Зато ми б прийшли в банк і вимагали, щоб їх «незалежний» експерт саме приїхав і все переміряв.
12 июня 2023, 18:46
Тут мабуть з Фондом потрібно домовлятися, вони ж надали банку підтвердження, що ваш об'єкст підходить під програму, і своїми оплатами компенсайції підтверджували це. Я так розумію, Приват тут просто посередник, перекладає на вас те, що від них вимагає Фонд.
Питання, чому Фонд вимагає у Привата повернення компенсайції, якщо помилку по допуску об'єкта допустили саме представники Фонду?
13 июня 2023, 16:44
Ми звертались і в фонд, і в приват. Вони одне на одного проблему переводять і робити звісно нічого не хочуть. Пробуємо зараз знайти юриста, який буде готовий хоча б за помірну суму цим питанням зайнятись. Тут же мова йде про ймовірно сотню або і декілька сотень тисяч гривень (якщо не закрити кредит завчасно, на що потрібні великі гроші). З радістю поділились би відсотком від відсуджених коштів такому юристу адже працівникам медичної сфери оплачувати послуги адвоката задорого.
17 апреля 2023, 21:08
Приватбанк звернулись у приватному повідомлені - у нас с вами вже така переписка, що наче достатньо.
в кожному своєму листі ви, приватбанк, пишете одне й те саме. у вас шаблон для таких, як ми.
що нового ми почуємо?
що це ми все порушили?
що банк не винен?
що фонд перевірив майже через рік і дійшов висновку, що ми не відповідаємо умовам закону?
а ми тут до чого? ми ж не перевіряли самі себе. ми лише надали документи банку для того, щоб отримати рішення цього ж банку та фонду. в чому винні саме ми?
я ще розумію, якби ми надали фальшиві документи або якісь невірні відомості. так ні! ми надали виключно правдиві дані. і саме через це ми постраждали. а банк молодці. змогли на нас заробити. і все це в час пандемії, а потім й війни. а ще страховки, а ще якісь податки за якусь неправомірно отриману підтримку. нормальних слів немає для опису цього всього.
Татьяна Крук
Татьяна Крук
18 апреля 2023, 6:22
Просто найдіть нормального адвоката і оцініть свої шанси в суді , паралельно дізнайтесь умови перекредитування в іншому банку . Якщо у вас доходи надходять в Приват , краще змінити банк , щоб не блокували кошти . Можна і скаргу написати в Нац банк , є особистий прийом громадян
iona43
iona43
6 мая 2023, 20:31
Все банки в Украине меняют решения как перчатки. Посмотрите историю по кредитам на этом сайте в период пандемии или войны. И плевать им на рейтинг и условия договора. НБУ поменял процентную ставку или ещё что, и все остальные меняют условия. Безнаказанность и безответственность
Поэтому только суд. Успехов вам NickT. Прошу не бросать тему и отписаться о результатах, пускай даже через 2−3 месяца.
22 мая 2023, 13:03
До речі, знаєте як приват відповів після того, як ми надали інфо в особисті для перевірки?
Дуже просто і все як завжди. Дослівно:
«Банк надіслав вам офіційну відповідь з даного питання.»
А все тому, що їм все одно. Їх ніхто не покарає. Карають лише простих громадян.