Афера Ощадбанку за кредитом «Ощадний дім» по державній програмі енергозбереження

acropollis acropollis
7 октября 2016, 22:39
без оценки
В червні 2016 в Ощадбанку оформлений кредит «Ощадний дім», в перших числах липня банку переданий акт приймання-передачі (видаткова накладна) товару. А Ощадбанк включає до зведеного реєстру позичальників аж через місяць, запис в реєстрі проявляється в другій половині серпня. Виходить Ощадбанк не спішить подавати дані в зведений реєстр позичальників для того щоб збільшити період оплати процентів від тіла кредиту без компенсації.
Фактично Ощадбанк користується нормою Постанови (zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1056-2011-п)
Абзац четвертий підпункту 4 пункту 5
(Позичальники, що отримали в звітному місяці кредит, але не подали до уповноваженої установи визначені умовами кредитного договору документи, що підтверджують цільове використання кредитних коштів, включаються уповноваженою установою до зведеного реєстру позичальників у наступних періодах після отримання уповноваженою установою таких документів.)
в своїх цілях, а саме збільшує час між отриманням кредиту «Ощадний дім» та отриманням компенсації від держави по даному кредиту. Таким чином компенсація від держави надходить не через 1-3 місяці, а через 5-6 місяців. Позичальники ж сплачують за ці 5-6 місяців проценти від тіла кредиту, що приводить до того що ставка в 24,5% поїдає майже всю державну компенсацію в 30%.
Ответ банка
Ощадбанк
10 октября 2016, 14:30
Добрий день. Ощадбанк вносить дані в зведений реєстр позичальників (після надання документів про отримання матеріалів ) і передає його в Держенергоефективності кожного місяця до 15 числа. Держенергоефективності виплачує компенсацію кожного місяця до 25 числа. Таким чином, зазвичай, отримання компенсації займає 1-2 місяці. Важливо надати в Банк документи про отримання компенсації.

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться