ФОНД ГАРАНТИРОВАНИЯ ЗАСТАВЯТ ОТЧИТАТЬСЯ ОБ УГОЛОВНЫХ ДЕЛАХ

joui joui
3 июня 2016, 12:19
без оценки
Окружной административный суд г. Киева обязал Фонд гарантирования вкладов физлиц предоставить информацию о по количестве поданных заявлений в суд о привлечении к гражданско-правовой, административной или уголовной ответственности связанных с банком лиц причастных к их банкротству. А также данные о результатах по этим заявлениям.
Об этом говорится в судебном постановлении №826/23901/15, оказавшемся в распоряжении UBR.ua.
Соответствующую информацию затребовала общественная организация «Правовое государство» в лице адвоката Ростислава Кравца.
«Сопротивление со стороны Фонда и не предоставление этой информации довольно странно на фоне постоянных заявлений руководителей Фонда о якобы активной работе по привлечению связанных с банком лиц к ответственности за доведение банка до неплатежеспособности. Однако я планирую идти до конца, и при необходимости судиться дальше для обнародования этой информации Фондом. Абсолютно непонятно упрямство госучреждения, которое по каким-то нелепым причинам не хочет сообщить обществу о своих достижениях по части борьбы с нерадивыми банкирами. И сообщить вкладчикам, что делается для защиты их прав. Потому приходится добиваться этого через суд», — сказал UBR.ua Кравец.

Комментарии (2)

+
0
joui
joui
3 июня 2016, 12:22
joui
#
Гонтарєва провокує черговий «банкопад»
Національний банк опосередковано тисне на акціонерів фінансових установ. Вони змушені йти на самоліквідацію банку.
Про це розповів радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.
«Нацбанк провадить красиву риторику. Мовляв, акціонери, які не можуть розвивати свої банки, мають закривати їх за спрощеною процедурою. У цьому регулятор буде їм допомагати. За нинішніх умов, коли більш як половина економіки перебуває у тіньовому секторі, наївно говорити про прибуткові бізнес-моделі у фінансовій галузі. НБУ має створити максимально сприятливі умови для прозорого і конкурентного банківського середовища. Натомість створює умови, за яких багато акціонерів не бачать причин залишатися на фінансовому ринку. Великі банки продають, а малі ліквідують», – говорить Кущ.
Найбільша проблема в тому, що навіть «здорові» банки не бачать фінансового зиску в нарощуванні капіталу за графіком, запровадженим НБУ.
«Акціонери не хочуть вкладати десятки мільйонів гр
+
+7
joui
joui
3 июня 2016, 12:25
joui
#
Власники депозитів судяться з банками
Від початку року Нацбанк визнав банкрутами 13 фінустанов. 2015-го і позаторік ліквідували 66 таких.
Важко повернути суму більшу за гарантовану Фондом. Решту грошей вкладник отримує за рахунок продажу активів банку. Насправді після банкрутства в банків майже нічого не лишається.
Також виникають проблеми з договорами. Фін¬установи часто хитрували — люди приходили покласти гроші на депозит, а врешті оформляли угоди на інвестиційні компанії. Приваблювали вищими відсотками. У договорі може стояти печатка банку, а фінустанова до нього не має стосунку. Такі вкладники не можуть розраховувати на компенсацію Фонду гарантування вкладів.
Власники великих депозитів судяться з банкірами. Одному клієнту вдалося виграти справу. Йому повернули 10 мільйонів гривень. Гроші стягнули з власника банку. Автор: Анна РОДІЧКІНА ГАЗЕТА ПО-УКРАЇНСЬКИ

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться