НБУ просить УБКІ перевірити інформацію, надану ТОВ “ФК «Фагор» щодо позичальників ПАТ «Банк Михайлівський»

Сергій Усік Сергій Усік
7 ноября 2016, 12:47
без оценки
07.11.2016
прес-реліз
Національний банк України звернувся до ТОВ «Українське бюро кредитних історій» (УБКІ) з проханням звернути увагу на ситуацію, що склалася навколо передачі нібито негативної кредитної історії позичальників ПАТ «Банк Михайлівський» фінансовою компанією «Фагор». Звернення пов’язане зі скаргами громадян до Національного банку України на безпідставну передачу негативних кредитних історій від ТОВ “ФК «Фагор» до УБКІ.
В скаргах громадяни повідомляють, що мали непогашену кредитну заборгованість у ПАТ «Банк Михайлівський». Після введення тимчасової адміністрації до банку, позичальники почали отримувати повідомлення від представників фінансової компанії «Фагор» з вимогами термінової оплати заборгованості за кредитними картками банку. Згодом представники “ФК «Фагор» повідомили про передачу негативної кредитної історії до ТОВ «Українське бюро кредитних історій».
Водночас, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб неодноразово наголошував, що відчуження прав вимог за кредитними договорами ПАТ «Банк Михайлівський» відбулося всупереч нормам Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» за нікчемним правочином, який відповідно не може породжувати жодних правових наслідків. Про нікчемність правочину уповноваженою особою Фонду було офіційно повідомлено й саму компанію «Фагор». ПАТ «Банк Михайлівський» на сьогодні залишається єдиним дійсним кредитодавцем за укладеними раніше договорами з банком «Михайлівський».
Більш того, за фактом укладення нікчемного правочину здійснюється досудове слідство в кримінальному провадженні, яке веде слідче управління ГУ Національної поліції в Києві. Для забезпечення даного кримінального провадження суд арештував кошти ТОВ “ФК «Плеяда» та ТОВ “ФК «Фагор» на їх рахунках у різних банківських установах.
bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=39122680&cat_id=55838

Комментарии (2)

+
+56
1Alisa
1Alisa
7 ноября 2016, 14:00
#
Неужели до всех стало доходить, что пора в этот цирк вмешаться уже НБУ.
+
+52
Сергей Андрущак
Сергей Андрущак
7 ноября 2016, 14:22
Львов
#
Неужели

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться