Минфин - Курсы валют Украины

Установить
mincurrency
Зарегистрирован:
11 ноября 2020

Последний раз был на сайте:
22 марта 2024 в 11:31
Мінфін про Валюту — Аналітика валютних сервісів "Мінфіну"
2 февраля 2023, 14:17

Як пройшов 2022 рік на Валютному аукціоні: інфографіка

Війна вплинула на всі аспекти нашого життя, та як вона зачепила валютний ринок?

Ми зробили ретроспективний огляд ситуації на Валютному аукціоні у 2022 році — як він жив протягом війни, та які прогнози можна робити на майбутнє.

Оголошення про покупку та продаж: які операції проводять на Валютному аукціоні найчастіше
Загалом на Валютному аукціоні у 2022 році було розміщено 914 641 оголошень.

Всього користувачі розмістили 462.9 тис. публікацій про купівлю та 451.6 тис. публікацій про продаж валюти. Загальна тенденція стосовно розподілення оголошень за призначенням не змінилась: на купівлю все ще розміщують більше, ніж на продаж, хоча різниця майже не суттєва.

Топ найпопулярніших валют на Валютному аукціоні

Судячи із розміщених на Валютному аукціоні публікацій курсів та оголошень, найбільш популярними у 2022 році валютами були долар, євро, польський злотий, фунт стерлінгів. Також стала популярною валютна пара долар-євро.

Ще у січні 2022 року рубль входив до топу найпопулярніших валют для обміну, та з серпня 2022-го він повністю зник з Валютного аукціону.
Середні курси долара та євро на Валютному аукціоні
З початку повномасштабного вторгнення курс долара почав стрімко зростати. Пікове значення спостерігалося у вересні, після цього курс USD пішов на спад.

Більш цікавою була поведінка євро у 2022 році. Так, у вересні долар у гривнях коштував дорожче, ніж євро, хоча історично на українському ринку валюти завжди була протилежна ситуація. Однак під кінець року євро почав зміцнюватися.


У яких містах розмістили найбільшу кількість оголошень

У 2022 році на Валютному аукціоні було представлено 42 міста. Ми детальніше розглянули 8 міст: це Київ, Львів, Запоріжжя, Дніпро, Харків, Одеса, Миколаїв, Івано-Франківськ.

Рекордсменом Валютного аукціону по оголошеннях був Київ: тут розмістили 87.6 тис. заявок за рік. Цікаво, що лише у Києві кількість оголошень і на купівлю, і на продаж практично повністю збігається.

У Львові, як і в інших містах, спостерігалося просідання пропозиції у березні 2022 року. Однак уже в квітні ситуація почала стрімко стабілізуватися.

На відміну від Львова та Києва, де так і не відновився довоєнний рівень кількості оголошень, у Запоріжжі з квітня кількість пропозицій почала збільшуватися в порівнянні з січнем.

У Дніпрі найменша кількість оголошень, на відміну від інших міст, спостерігалась у серпні, а не у березні.

У Харкові та Миколаєві ситуація була відносно однакова: зменшення кількості оголошень у березні, та поступове відновлення ринку. Довоєнний рівень кількості оголошень у 2022 році у цих містах не відновився. В Одесі ж ситуація у березні була дещо кращою, кількість оголошень у грудні 2022-го майже повернулась до рівня січня 2022-го.

У Івано-Франківську ж кількість оголошень у березні навпаки почала зростати, досягнувши пікових начень у червні-серпні. Під кінець року кількість оголошень як на купівлю, так і на продаж зменшилася, однак все одно лишається більшою за довоєнний рівень.

Що буде у 2023 році
На кількість оголошень та географію їх розміщення на Валютному аукціоні у 2023 році може вплинути безліч факторів, однак ми наразі робимо все, щоб покращити роботу сервісу та зробити обмін валют доступним для всіх, хто цього потребує.

Якщо у вас є пропозиції стосовно співпраці або покращення роботи Валютного аукціону — ми завжди на зв'язку у коментарях або у формі зворотного зв’язку.

З нетерпінням чекаємо на те, щоб розповісти вам про наступні оновлення — слідкуйте за інформацією в блозі.

Просмотров: 4108, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 1

+
0
Bitcoin
Bitcoin
4 февраля 2023, 21:05
#
+
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться