«Близько 1,5 тисячі гектарів території зайнято так званими «хрущовками». Ці об’єкти вичерпали свій ресурс або знаходяться на грані вичерпання ресурсу. Методика переселення дуже проста: або санація, реконструкція та утеплення будівель з надбудовою одного-двох поверхів. Або відселення мешканців, знесення будівель і на їхньому місці будівництва у тому ж мікрорайоні будинків підвищеної поверховості. Мешканцям «хрущовок» передаватимуть у власність нові квартири із більшим коефіцієнтом, наприклад, площі», — заявив Борневицький.
Влада вирішила, що робити з хрущовками. Мешканцям пропонуватимуть відселення
Мешканців на період будівництва відселятимуть, а згодом — даватимуть їм квартири у нових будівлях.
Яка ситуація з хрущовками
Читайте також: Українські хрущовки можуть піти під знесення
Що перешкоджає змінам
Він зазначив, що потрібно також змінити законодавство. Адже щоб побудувати на місці «хрущовки» новий будинок за описаним сценарієм, інвестору зараз треба дозвіл усіх мешканців, що є майже неможливим.
«Зокрема, є й економічні перешкоди: інвесторам невигідно перебудовувати «хрущовки», поки у Києві є вільні ділянки під забудову.
Дохідні інвестиції в нерухомість. Пропозиції на «Мінфіні»
Аналізуючи резерви території міста, ми розуміємо, що вільні ділянки для інвесторів уже фактично вичерпані. Зараз інвестори активно освоюють занедбані промислові зони, але вже за декілька років вони підійдуть до питання відселення і це буде вигідно», — пояснив начальник комунальної організації «Інститут Генерального плану м. Києва».
Також Борневицький додав, що завданням генплану є позначити перспективні території, а на його основі вже згодом розробляють концепцію комплексної реновації.
Раніше повідомлялося
Мінрегіон розробив новий законопроект щодо реконструкції хрущовок, яким пропонується встановити нову вимогу щодо згоди мешканців будинку на проведення реконструкції.
Коментарі - 17
Конечно, не факт что все будет радужно и хорошо, но я думаю станет лучше (правда в качестве истории, думаю, стоит оставить хотя б один райончик
Можливо ваші знання в урбаністиці не достатньо розвинені якщо ви кажете, що 5-10 поверхові будинки то «говніще».
Радянська забудова як казав Чічваркін це звичайно депресивно, але все, що набудовано після 90х, то - катастрофа.
Один из друзей работает в банке, и как-то так с гордостью:
- Банковская система - это как кровеносная система экономики, куда дошли деньги та отрасль развивается, а куда инвестиции не дошли - капут. Гангрена.
Да... призадумались друзья, и как-то потянуло всех на креатив:
- А связисты - это как будто нервная система в организме экономики!
- Да. Да. Да.
Дружно согласились все с оратором.
- А сырьевые отрасли - это как скелет, на котором все держится!
- Да. Да. Да.
В воздухе уже запахло мозговым штурмом и синергией.
- А тяжелая промышленность - это как бы ноги!
- А легкая промышленность - это как бы руки!
- А правительство - это как бы голова!
- Да. Да. Да.
- А вот ЖКХ, ребята - это ж*па!
Все лежат под столом. Занавес.
А еще он назвал конкретное количество гектаров «застарілого житлового фонду» для реконструкции
Ну, и последнее, они презентовали проект с рекомендациями и отчетами экспертов-плановщиков из Лейпцига и специалистов Совета Европы; а общественные слушания - это следующий шаг. Если вы житель Киева и считаете что проект плохой - проявите свое желание сделать свой город лучше, поучаствуйте в общественных слушаниях
а долг государства – на наш «круглый» счет.