Таксі або доставка?

Сезон корпоративних результатів триває, пік пройдено, але тим не менш досить багато цікавих компаній продовжує звітувати про результати останнього кварталу минулого року.

Ще цікавіше спостерігати реакцію на ці результати інвесторів, які намагаються абсолютно в усьому побачити позитив, по-моєму, в основному, через страх пропустити частину шоу. У цьому відношенні показовим є UBER, який не виправдав прогноз і щодо виручки, і щодо прибутку. Здавалося, його мали «покарати», але ні: всю першу половину торгової сесії, на наступний день після оголошення результатів, акції торгувалися в плюсі і тільки після обіду опустилися в червону зону разом з рештою ринку. Цікаво при цьому читати коментарі аналітиків, які тепер вже запевняють, що падіння обсягів перевезень — це дурниця, найголовніше — це бізнес з доставки. Так і заплутатися можна. У чому ж суть діяльності цієї відомої компанії? І найголовніше — коли вона, нарешті, почне заробляти ?!

Як бачимо, класичні ознаки успіху — позитивний грошовий потік і прибуток — вже нікого не цікавлять. Про це вельми яскраво свідчить динаміка індексу зростання вартості неприбуткових підприємств, який розраховує Goldman Sachs. Якщо протягом останніх п'яти років значення індексу коливалося в межах від 80 до 100 пунктів, то зараз стрімко зросло до 385. Ось що робить з людьми жадібність і страх не отримати свою частку пирога.

Читайте також: Підсумки тижня з Михайлом Федоровим

Як заробити мільярди на жіночій самотності

Ще один чудовий приклад того, що відбувається в ці дні на ринку — лихоманка IPO. На ринок виходять всі, хто зміг придумати історію, яка більш-менш продається. Про прибуток, звичайно ж, мова не йде взагалі, хіба що в моделях та довгострокових прогнозах.

Цього тижня в центрі уваги було IPO додатку для побачень Bumble (BMBL). У перший день торгів акції злетіли на 63%, довівши капіталізацію до $ 7.7 мільярдів. Суть додатку в тому, що він дозволяє жінкам першими знайомитися з чоловіками, які вже до того залякані «гендерною рівністю», що навіть і думати не можуть про те, щоб наблизитися до жінки, яка викликає симпатію. Ось це часи, ось це бізнес, це ідеї! Вчіться: одне «шлюбне агентство» в телефоні продано за ціною всіх українських олігархів з їх «заводами, газетами та пароплавами»!

Читайте також: Акції сервісу знайомств Bumble злетіли на 85% на перших торгах після IPO

Економіка не радує

Поки жінки продовжують брати ініціативу в свої руки на любовних фронтах, економіка не радує: первинні заявки з безробіття склали 793 тисячі, що на 33 тисячі вище прогнозу. Заявки, подані минулого тижня, теж були переглянуті в бік збільшення і склали 812 тисяч. Кількість заявок від тих, хто вже не перший тиждень сидить без роботи, склала 4.5 мільйони, що теж вище прогнозу.

Ринок праці, як і раніше в непростому стані і приводів для того, щоб вливати нові трильйони доларів в американську економіку більш, ніж достатньо. Залишається тільки чекати, поки Байден та співтовариші доведуть справу до переможного кінця.

Робінгуди вибирають «чарівну» траву

Ще однією яскравою подією тижня стало бурхливе зростання компаній, які спеціалізуються на вирощуванні і продажі канабісу. З одного боку, існують і фундаментальні фактори на користь індустрії, головний з яких — це надія на дозвіл продавати «траву» в США. З іншого, з'явився значний інтерес до акцій компаній з боку «робінгудів». Для останніх це відмінна можливість проявити свою силу: компанії невеликі, їм по зубах, відсоток коротких позицій досить високий, ну і боротьба за «траву» — це боротьба з системою, що робить діяльність робінгудів ідеологічно обґрунтованою.

Однієї доброї новини про те, що лідер індустрії, канадська Tilray, уклала угоду про дистрибуцію в Великобританії, було досить, щоб акції злетіли на майже 150% за три дні, і близько 600% з початку року. До кінця тижня, правда, ціна відкотилася до скромніших рівнів, 300% з початку року, але тим не менше результат вражає.

Читайте також: Як українці можуть заробити на легалізації канабісу

Бульбашка чи ні

І ось на тлі божевільного ринку і всіх цих новин розпалюються суперечки на тему «бульбашок». Хтось, аналізуючи традиційні ринкові індикатори, запевняє себе і інших, що «бульбашка» вже надулася і повинна лопнути. Серед них багато відомих і шанованих інвесторів. Наприклад, герой 2008 року Michael Burry, який упевнений, що бульбашка може лопнути вже протягом тижнів або місяців.

По інший бік барикад знаходиться Cathie Wood, зірка 2020 року і «голос цього ненормального ринку», як влучно висловився один інвестор. Вона стала відомою завдяки дуже успішній ставці на Tesla і біткоіни і впевнена в тому, що все тільки починається, а біткоін цілком може дотягнути до $400,000. Навіть аргументи наводить. Ось і зрозумій, кому вірити …

Читайте також: Хто заробив найбільше на ралі GameStop