► Читайте телеграмм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Зростання інфляції, про яке повідомило Міністерство праці в середу, сталося в основному через підвищення цін на продукти харчування, а також подорожчання номерів у мотелях і готелях.
Орендна плата, яка була основною рушійною силою інфляції, зростала найповільніше з липня 2021 року. Це є хорошим передвісником для прогнозу щодо інфляції.
Індекс споживчих цін зріс на 0,3% минулого місяця, що є найбільшим зростанням з квітня після підвищення на 0,2% протягом чотирьох місяців поспіль, повідомило Бюро статистики праці Міністерства праці США.
Збільшення вартості житла на 0,3%, включаючи номери в готелях і мотелях, спричинило майже 40% зростання Індексу споживчих цін. Вартість житла зросла на 0,4% у жовтні. Вартість житла поза домом підскочила на 3,2% після зростання на 0,4% у жовтні.
Ціни на продукти зросли на 0,4% після зростання на 0,2% у жовтні. Ціни на продукти в продуктових магазинах зросли на 0,5%, а вартість яєць зросла на 8,2% через спалах пташиного грипу.
Яловичина також коштувала дорожче, як і безалкогольні напої. Але ціни на зернові та хлібобулочні вироби впали на 1,1%.
Читайте також: Шанси на зниження ставки ФРС у грудні зросли до 92%
За 12 місяців до листопада Індекс споживчих цін зріс на 2,7% після підвищення на 2,6% у жовтні. Зазначається, що його зростання відповідало очікуванням економістів.
Річне зростання інфляції значно сповільнилося з піку в 9,1% у червні 2022 року. Тим не менш, прогрес у зниженні інфляції до цільового показника центрального банку США в 2% за останні місяці практично зупинився.
Рівень безробіття зріс до 4,2% після того, як два місяці поспіль тримався на рівні 4,1%.