► Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що з цінами у Китаї
Індекс споживчих цін зріс на 0,2% порівняно з минулим роком, що нижче за прогноз і є найнижчим показником з червня, тоді як базова інфляція трохи підвищилася.
Дефляція у виробничому секторі тривала 26 місяць поспіль — ціни виробників знизилися на 2,5% у річному вираженні після падіння на 2,9% місяцем раніше.
У сукупності офіційні дані, опубліковані в понеділок, показали, що вжиті Пекіном заходи стабілізували настрої, але поки що не змогли переламати дефляційну тенденцію.
«Слабка інфляція може посилити заклики до додаткових політичних стимулів у грудні», — сказав Карлос Касановас, старший економіст Азії в Union Bancaire Privée.
Читайте також: Китай відновив закупівлі золота
Багато хто очікує, що на засіданнях цього тижня буде оголошено про посилення стимулювання для досягнення цільового показника зростання, аналогічного показника цього року — «близько 5%», після того, як наприкінці вересня Пекін запровадив великий пакет заходів для підтримки цієї мети.
Тарифи США, що насуваються, після обрання Дональда Трампа означають, що Китаю необхідно підготуватися і протистояти будь-якому шоку для експорту, який був ключовою опорою зростання після пандемії.
Читайте: Китай анонсував більше фіскальних стимулів для економіки