►Читайте телеграмм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Переговори щодо кредиту прискорюються, оскільки західні чиновники хочуть надати фінансування Києву до кінця року, усвідомлюючи, що якщо Дональд Трамп переможе на виборах у США в листопаді, допомога Вашингтона Україні може бути припинена.
Переговори
Країни G7 вже кілька місяців ведуть переговори щодо структури кредиту в розмірі $50 млрд, узгодженого в червні, причому донедавна очікувалося, що внесок Вашингтона буде меншим, ніж планувалося спочатку, оскільки ЄС не зміг гарантувати, що російські активи залишатимуться замороженими щонайменше протягом трьох років.
Але в п'ятницю американські чиновники повідомили своїм колегам з G7, що Вашингтон надасть повну початкову суму, що становить близько $20 млрд.
За їхніми словами, це стане можливим, навіть якщо ЄС не вдасться переконати прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана зняти вето на продовження санкцій ЄС — умова, на якій наполягає Вашингтон.
Читайте також: Орбан заблокував умову США для фінансування кредиту Україні на $50 мільярдів — Bloomberg
За словами двох анонімних співрозмовників, міністри фінансів G7, які зберуться у Вашингтоні 25 жовтня в кулуарах засідань МВФ і Світового банку, мають оприлюднити заяву з розподілом і структурою кредиту.
Нагадаємо
Лідери країн «Великої сімки» погодили механізм виділення допомоги Україні на $50 млрд за рахунок використання заморожених російських активів. Згідно з цим планом, частки ЄС і США у загальній сумі кредиту складатимуть по $20 млрд, а решту $10 млрд розділять між собою Велика Британія, Японія та Канада.
США вимагають гарантій, щоб російські активи, більшість з яких зберігаються в Європі, залишалися замороженими. Якщо цю вимогу США виконати не вдасться, Єврокомісія оголосила про намір збільшити частку ЄС до 35 млрд євро в межах узгодженого G7 плану.
Очікується, що Європарламент проведе голосування щодо цієї пропозиції наступного пленарного тижня 21−24 жовтня.