► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Саме сьогодні відбулося перше і успішне бойове застосування нашої нової зброї. Абсолютно нового класу зброї — української ракети-дрона „Паляниці“. Це новий наш метод відплати агресору», — сказав глава держави.
Зеленський наголосив, що ворога було уражено і подякував розробникам, виробникам та українським воїнам.
«Знаємо, що росії буде дуже складно навіть вимовити, що саме прилетіло, складно протидіяти, але дуже легко зрозуміти, за що», — додав президент.
Читайте також: Кабмін виділив 24 мільярди на закупівлю дронів для ЗСУ
Нагадаємо
Укроборонпром перестрибнув 16 сходинок та увійшов до списку 50 найкращих оборонних компаній світу. Виторг держконцерну за 2023 рік зріс на 72% — до $2,2 млрд.
Компанія, яку протягом багатьох років критикували та намагались реформувати, відкрила офіс у США та заявила, що, серед іншого, шукатиме нові можливості для інвестицій, нових партнерств і створюватиме спільні підприємства.
За повідомленням прем'єра Дениса Шмигаля, Україна уклала вже 5 контрактів про створення спільних підприємств з лідерами світового ринку зброї.
Французька збройова компанія Thales, зокрема, підписала три угоди з Україною щодо створення спільного виробництва. Розглядає можливості створення підприємства, що ремонтуватиме американську бронетехніку, й Amentum Services. До виробництва боєприпасів для України долучилась й американська Northrop Grumman.
Крім створення спільних підприємств, Україна також локалізує виробництво військової техніки. Таку угоду з Україною підписала британська BAE Sytems, яка вже відкрила офіс в Україні.
Rheinmetal запустив перший завод, на якому ремонтують БМП, а згодом ремонтуватимуть і гаубиці. Але головне — плани до кінця року запустити виробництво бронетранспортерів Lynx. Про створення «дочки» в Україні заявила також франко-німецька KNDS. Компанія планує створити центр техобслуговування самохідних гаубиць CAESAR та друкуватиме запчастини на 3D-принтері.