►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Позиція Ради семи
«Ми впевнені, що чіпати маленьких та середніх ФОПів не можна. Заплановане підвищення податкового навантаження на них може принести додатково близько 7,9 млрд гривень — ця сума неспівставна з потребами бюджету, з одного боку, з іншого, вона порівнянна з витратами на програми підтримки бізнесу, які краще скоротити, ніж підвищувати податки «малюкам», — написав він.
Читайте: Відверта розмова про підвищення податків: Бізнесу не вдалося відмовити владу
Гороховський також зазначив, що необхідно покласти край структуруванню великих бізнесів через ФОП і почати боротьбу із зарплатами в конвертах і несплатою податків великим бізнесом.
«Не платити податки, особливо під час війни, це злочин, як не пояснюй собі причини, виправдовувати це не можна, але акцент слід робити на великий бізнес», — пояснив співзасновник monobank.
Підвищення податків
Як писав «Мінфін», у липні Кабмін схвалив два законопроєкти: перший — про зміни до Податкового кодексу для фінансування додаткових військових видатків, другий — зміни до держбюджету для підвищення військових видатків. Додаткові критично важливі потреби уряд оцінює у 500,3 млрд грн, зокрема 495,3 млрд грн — на оборону.
Уряд очікує, що підвищення військового збору та деякі інші заходи дасть змогу мобілізувати на сектор безпеки та оборони ресурсів на 121,8 млрд грн.
Пізніше представникам бізнесу не вдалося переконати Міністерство фінансів відмовитися від підвищення податків.