► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
Серед стягнутих в дохід держави Богуслаєва частки або 100% компаній, які розташовані у Запоріжжі та області:
- ТОВ «Золота айстра»;
- ТДВ «Страхова компанія «Мотор-Гарант»;
- ТОВ «Вінницький авіаційний завод»;
- ТОВ «Вертольоти МСБ»;
- АТ «Мотор-Банк»;
- ПрАТ «Азов Трейд-ХХІ».
Крім того, у дохід держави стягнуті грошові кошти В’ячеслава Богуслаєва: понад 554 млн грн на рахунках в «Мотор-Банку» та 79,5 млн грн — на рахунках у ПУМБ. Ці кошти будуть передані до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
Мотор-Банк стане сьомим державним банком після ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку, Сенс Банку та PIN банку.
Частка держави в банківському секторі України на кінець 2023 року становила 53,2% за чистими активами.
Читайте: ВАКС дозволив конфіскувати активи експрезидента «Мотор Січі» Богуслаєва
Що стосується конфіскованої нерухомості, то Фонд держмайна планує провести аналіз наявності накладених арештів та подальше їх зняття, інвентаризацію (обстеження) з фотофіксацією, здійснення перереєстрації за державою в особі Фонду тощо.
«Після цього ФДМУ прийматиме рішення про економічно обґрунтоване управління або реалізацію таких активів», — додали у Фонді.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», 23 жовтня 2022 року Вʼячеслава Богуслаєва, президента та ексвласника одного з найбільших у світі виробників авіадвигунів «Мотор Січ», затримано в обвинуваченні у державній зраді Службою безпеки України.
«Мотор Січ» — одне з найбільших підприємств у світі з випуску двигунів для літаків та гелікоптерів, а також промислових газотурбінних установок. Компанія постачає продукцію у понад 100 країн світу.