►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що заявили в компанії
В Lifecell підкреслили, що інвестиції у забезпечення інфраструктури альтернативними джерелами живлення досягли майже 1 млрд грн з осені 2022 року.
Втім, у заяві компанії йдеться, що терміни та вимоги Держспецзв'язку вкрай складні. Згідно з цими вимогами, оператори мобільного зв'язку повинні забезпечити джерелами альтернативного живлення 60% базових станцій до 1 жовтня і 100% до 1 лютого 2025 року.
У компанії повідомили, що вже більша частина всіх базових станцій lifecell в Україні — понад 5 тис. — обладнано новими літієвими батареями.
«Ці батареї витривалі й можуть підтримувати роботу базових станцій до 4−8 годин за відсутності стаціонарного живлення та помірного навантаження на мережу. До того ж такі батареї заряджаються в кілька разів швидше», — повідомили в пресслужбі.
Деталі
Водночас в lifecell уточнили, що ресурсу батарей вистачає на різну тривалість часу, залежно від часу між знеструмленнями в кожній конкретній місцевості. Батареям потрібно встигнути повністю зарядитися до чергового відключення.
Ще близько 1,7 тис. базових станцій lifecell забезпечені альтернативним енергопостачанням за допомогою генераторів (стаціонарних, мобільних, партнерських).
У компанії наголосили, що за допомогою тільки генераторів неможливо зарезервувати більшу частину обладнання. Їм потрібне постійне обслуговування: люди, які встановлюють, заправляють, налаштовують. Крім того, не кожну базову станцію можна живити від генератора. У низці місць їхнє використання заборонено, наприклад, у містах зі щільною забудовою на дахах будинків. Близько 80% базових станцій мережі lifecell встановлено на дахах будинків, а в містах ця частка сягає близько 90%, уточнили у пресслужбі.