► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Нова СЕП
Таке збільшення у регуляторі пояснюють тим, що з квітня минулого року почала працювати система нового покоління, яка пришвидшила платежі, а також зробила їх зручнішими та безпечнішими.
«Це було однією з найбільших міграцій, яку будь-коли здійснювали фінансові установи України, а також потужним поштовхом для майбутнього розвитку й модернізації інформаційних систем українських банків і фінансових установ», — йдеться у повідомленні.
З урахуванням цього у середньому за один день у СЕП упродовж минулого року оброблялося близько 1,24 млн платежів на суму близько 617 млрд грн. Водночас система здатна обробляти впродовж одного дня практично в 10 разів більше платежів, ніж теперішні обсяги.
У вихідні стало більше платежів
Крім того, з часу запровадження цілодобового режиму роботи системи спостерігалася тенденція зростання попиту клієнтів на використання СЕП у вихідні дні. Так, якщо у квітні 2023 року кількість платежів, зокрема в суботу, в середньому становила близько 200 тисяч, то у грудні вона зросла удвічі.
Також у жовтні 2023 року вперше було реалізовано можливість здійснення через СЕП платежів із використанням платіжних рахунків користувачів небанківського надавача платіжних послуг ТОВ «НоваПей» — через банк, який одночасно є учасником системи та обслуговуючим банком для цієї компанії.
Традиційно переважну більшість платежів торік надіслали до системи банки України та їхні філії — 96% від загальної кількості платежів.
Читайте також: В Україні можуть збільшити неоподаткований ліміт на посилки за кордон до 1 тисячі євро