► Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Торги на біржі
Індекс Hang Seng China Enterprises впав на 2,96% і становив 4975,3 пунктів: це найнижчий рівень з липня 2005 року. Це падіння зробило HSCE одним із найгірших ключових індексів в Азії, пише Bloomberg.
Найбільше падіння переживають китайські технологічні гіганти, зокрема Meituan (-5,5%) та Tencent Holdings (-3,46%). Індекс материкового Китаю CSI 300 впав на 1,56% і становить 3218,9 пункту.
Іноземні інвестори продовжують виходити з китайських акцій: це триває вже 4 місяці
Причина падіння ринку
Падіння китайського ринку акцій продовжилося після того, як комерційні кредитори в країні зберегли ставки за кредитами без змін, пише Bloomberg.
Цей крок був за рішенням Народного банку Китаю зберегти базові ставки на колишньому рівні: за кредитами першокласним позичальникам на рік — 3,45%, на п'ять років — 4,2%. Таке рішення може розчарувати інвесторів, які сподівалися на агресивніші стимули, зазначає Bloomberg.
Нинішнє падіння на китайському ринку може бути пов'язане з відсутністю каталізаторів найближчим часом та відтоком інвестицій у привабливіші альтернативи в регіоні, вважає аналітик Bloomberg Intelligence Марвін Чен. За його словами, глобальні ринки зростають у секторі мікросхем, і в цій сфері Китай та решта світу можуть йти різними шляхами через геополітичну напруженість.
Читайте також: Капіталізація китайських акцій за останні роки схудла на $6,3 трильйона
Передісторія
Початок 2024 року став для китайських цінних паперів найгіршим за останні п'ять років, писав Bloomberg. За два тижні інвестори продали китайські акції на $1,1 млрд. На тлі падіння Пекін, щоб стабілізувати ринок, обмежив продаж акцій для інституційних інвесторів, заборонивши їм бути чистими продавцями акцій у певні дні.
Падіння на китайському ринку посилилося після того, як Пекін опублікував економічні дані. Вони показали, що криза у сфері нерухомості у Китаї посилюється, до того ж інвесторів дратує геополітична напруженість у відносинах із США, зазначав Bloomberg. Незабаром китайські індекси на деякий час відновилися: стрибок у оборотах деяких великих біржових фондів викликав підозри, що це пов'язано з активністю державних фондів.