►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Як зазначається, дослідження вимірювало потенційний вплив всіх видів діяльності в повному циклі виробництва банкнот євро — від закупівлі сировини, виробництва, розповсюдження та обігу до утилізації національними центральними банками країн єврозони.
Основними факторами, що впливали на екологічний слід від банкнот євро як платіжного засобу, є енергоспоживання банкоматів і транспортування, а також обробка банкнот регуляторами, виробництво паперу та перевірка автентичності банкнот у банкоматах. Тривалий термін служби банкнот і той факт, що вони використовуються для багатьох платежів, означає, що вплив виробництва банкнот є меншим, ніж вплив транспортування і розповсюдження.
Читайте також: У Європі зростає кількість біженців з України. Де найбільше українців
З 2004 року ЄС докладає зусиль для зменшення впливу банкнот євро на навколишнє середовище, наприклад, використовуючи лише 100% екологічно чисту бавовну та забороняючи утилізацію відходів банкнот на звалищах.
Крім того, виробники банкоматів і банки досягли прогресу у зменшенні впливу своїх пристроїв на навколишнє середовище. Опубліковане дослідження показує, що підвищення енергоефективності банкоматів сприяло зменшенню їхнього впливу на навколишнє середовище на 35% у період з 2004 по 2019 рік.