►Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
Він уточнив, що у 2023 році NovaPay (перша в країні) отримала розширену ліцензію Національного банку, яка дозволяє відкривати рахунки, випускати платіжні картки та надавати послуги еквайрингу.
«Нові можливості для розширення послуг сприяли оновленню нашої бізнес-моделі та стратегії. Ось чому наприкінці 2023 року — на початку 2024-го і українці, і компанії зможуть відкрити у нас рахунки. Точкою для входу потенційних клієнтів буде наш мобільний застосунок, яка вже знаходиться на останньому етапі розробки — тестування», — уточнив Андрій Кривошапко.
За його словами, крім стандартних платежів на картку та у відділення, у мобільному додатку можна буде оформити посилку в кредит, та виплачувати її вартість щомісяця. Кривошапко пообіцяв розширювати список кредитних продуктів, і робити їх конкурентними порівняно з банківськими кредитними картками.
Читайте: NovaPay отримала нову ліцензію НБУ і тепер зможе відкривати рахунки та випускати платіжні картки
Реєстрація в програмі буде доступна за допомогою Дії. Відкриття та обслуговування рахунку буде безкоштовним.
Рахунки NovaPay фізичним особам та юрособам планують відкривати також із випуском платіжної картки, яку можна буде отримати у поштоматі «Нової пошти» і у відділенні з безкоштовною доставкою. У компанії повідомили, що планують випускати картки самостійно, без залучення банків-партнерів.
При цьому в NovaPay визнають, що вкладення на їхніх рахунках не матимуть державної гарантії для населення, як у випадку з банками. Під час дії військового стану всі банківські вклади в Україні гарантовані на 100%, і у разі закриття банків втрачені кошти виплачує Фонд гарантування вкладів фізосіб.
«Дійсно, Фонд не захищає депозити клієнтів небанківських фінансових установ. Novapay надає виключно платіжні послуги, нині у нас немає депозитів як продукт для клієнтів. Усі небанківські фінустанови в Україні, включаючи Novapay, регулюються НБУ. Він розробив низку механізмів захисту клієнтів. Наприклад, фінансові установи не мають права розпоряджатися клієнтськими коштами та повинні відкривати спеціальний рахунок у банку для їх збереження. Це захищає клієнта від зникнення коштів, отже він завжди зможе повернути собі гроші з власного рахунку», — розповів Кривошапко.
Запрошуємо на найбільшу конференцію щодо інвестицій від Мінфіну — Жити на відсотки.
Це унікальний шанс дізнатися про таємниці інвестицій від експертів: найактуальніші стратегії, практичні поради та можливість поповнити свій інвестиційний арсенал. Простими словами про важливе!
Приєднуйся до нас за цим посиланням !