►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Згідно з матеріалами справи, хакер, якого ідентифікують лише як Джейн Доу, використовував доступну в інтернеті інформацію про Стівенса, щоб обійти перевірку безпеки оператора мобільного зв'язку та змінити паролі його облікових записів.
Потім зловмисник переніс мобільний номер жертви на SIM-карту нового телефону. Це дозволило йому скинути паролі та пройти двофакторну аутентифікацію на кількох криптовалютних гаманцях Стівенса.
Хакер також намагався вкрасти біткоїни та ефіріум на суму $14 млн із «холодного гаманця», що належить Стівенсу, але його заблокував співробітник Blockchain Capital, який отримав повідомлення про транзакцію.
Мобільний оператор підтвердив факт SIM-свопінгу (підміна SIM-карти) на наступний день після кражі коштів. Близько половини вкрадених активів хакер перевів на криптовалютні міксери.
Читайте також: Глава SEC: Криптоіндустрію заполонили шахраї
SIM-свопінг
У 2022 році Федеральне бюро розслідувань попереджало, що підміна SIM-карти стає все більш поширеною практикою серед шахраїв. SIM-свопінг зокрема націлений на жертв, які володіють великою кількістю криптовалюти.
За оцінками ФБР, минулого року під час атак із підміною SIM-карт було вкрадено $72 млн, порівняно з $68 млн у 2021 році.