Консультант Ольга заявила «Мінфіну», що під час дії воєнного стану за операціями з цим видом паперів з власника не стягуватиметься жодних комісій. А після закінчення воєнного стану, якщо клієнт забажає продати військову облігацію, то одну комісію доведеться заплатити — 15 грн незалежно від кількості облігацій.
«На цей час ми покращили процес купівлі/продажу так, щоб усі угоди проходили на біржі, а це означає, що тариф може бути лише 15 грн. Якщо клієнт продає одразу пачку (наприклад, 10 або 100 ОВДП), буде комісія лише 15 грн за всю пачку. Якщо клієнт купив облігації у період ВП (воєнного стану), а продав після ВП — буде комісія 15 грн», — відповіла Ольга.
Клієнтська підтримка в monobank здійснюється письмово, тому хід роз'яснення фахівця можна вивчити дослівно.
Ще одна комісія у 600 грн, яка також зазначена у договорі купівлі військових облігацій та не застосовується під час дії воєнного стану, стосується позабіржових операцій, якщо такі будуть потрібні в майбутньому. Поки що такі не пропонуються.
При цьому в mono запевнили, що надають інвесторам можливість достроково продати військові облігації. Хоча такої послуги немає в меню мобільного додатку необанку. Консультант Ольга запевнила, що банк готовий викуповувати папери при подачі клієнтом такої заявки на підтримку.
Коментар Універсал банку
Після виходу новини, в Універсал банку відповіли: «Після закінчення військового стану Національний депозитарій НБУ відновить свої комісії. Комісія діятиме лише для нових операцій купівлі/продажу/переказу облігацій. За раніше проведені операції жодної доплати комісій не буде», — прокоментувала заступник голови банку Юлія Акуленко.